Baník Albrechtice – Sokol Lískovec 2:2 (1:0)

Také na žluté karty skončil duel 2:2. Úvodní gól zaznamenal Goj v 17. minutě po centru Nováka z přímého kopu. Naběhl si na bližší tyč a s přehledem umístil – 1:0. Po dvaceti minutách dobrého fotbalu z domácí strany se Baníku přestalo dařit. Pod dojmem vedení vyklidil pozice ve středu pole, kde se zápasy vesměs rozhodují a soupeř ožil. I tak měli Albrechtičtí solidní šance, třeba Dorozlo a Goj, vedení se ale nepovedlo navýšit. Po přestávce přicházely kiksy v obraně Albrechtic a Jaček se měl co ohánět. V 56. mířil Goj asi z šesti metrů hlavou nad, v 62. zase vybídl Dorozlo ke skórování nabíhajícího Nováka, ten ale rovněž minul. Hned v 63. minutě byl Sikorou stažen ve vápně Vojvodík a Pařenica proměnil penaltu – 1:1.

V 78. po vyšachování domácí obrany přidal Pařenica druhý gól a s Albrechticemi to vyhlíželo zle nedobře. Ovšem jen do 90. minuty, kdy si Goj pokrýval míč ve vápně, byl rovněž stažen k zemi a kopala se penalta i na druhé straně. Hosté protestovali, ale bylo jim to platné asi jako seychelský zatykač na Křejčíře. Goj penaltu proměnil a stal se hrdinou duelu. Lískovec doplatil na neproměňování vyložených šancí v době, kdy domácí otevřeli obranu ve snaze vyrovnat a soupeř chodil do brejků. Žádný kontr ale nedotáhl do zdárného konce a nakonec o výhru přišel.

„Bod doma je málo. I když dneska ho pochopitelně bereme všemi deseti. Musíme se příště vyvarovat chyb v obraně,“ rekapituloval výsledek Tomáš Červenka. Příští týden bude trenér Albrechtic naposledy nominovat k utkání přeboru trio z českého nároďáku Dorozlo, Hekera, Goj, protože ti odjíždí na futsalové mistrovství světa do Argentiny. „Je nás málo, tak jsem oprášil svou registračku a možná budu muset nastoupit,“ komentoval Červenka kvantitativní problémy s kádrem. Branky: 17. a 90. z pen. Goj – 63. z pen. a 78. Pařenica. Rozhodčí: Prasek, žluté karty: 2:2, diváci: 80. Albrechtice: Jaček – Novák, Sikora, Smékal, Minárik – Matykiewicz, Kula, Wojtyna, Dorozlo – Goj, Antoš. Trenér: Tomáš Červenka.

Další zápas hrají Albrechtice v neděli v Pusté Polomi.