Když Albrechtice spadly, vyhlašovaly, že se chtějí okamžitě vrátit. Podkládaly to faktem, že nikdo z kádru nechce odejít, takže by tento tým měl podle vedení i hráčů samotných na postup mít. Jenže vprůběhu léta se situace značně změnila a do popředí se dostávaly spíše varující hlasy, které navíc upozorňovaly na zrádnost krajského přeboru.

Ty zesílily po nečekaném odlivu hráčů. Do Polska odešel jako první zkušený stoper Neumann. Stejným směrem zamířil i Piotr Szmek. Druhý člen stabilního středu obrany Marek Aniol byl hodně překvapivě puštěn na hostování do divizních Kravař. Čubok začal trénovat vHavířově. Tím se vlastně zcela rozpadly albrechtické zadní řady.

Tým začal také trápit nedostatek hráčů. Zkušení fotbalisté se jen těžko nahrazují. Do týmu přišel Minárik zPetrovic, Nečas zNošovic a brankář Jaček zDětmarovic. Jednání ohledně výměny Anotše zMFK Havířov za výše zmiňovaného Čuboka ještě nebylo dotaženo do konce.

Poslední přípravné zápasy navíc nevěštily nic dobrého. Po porážce 2:1 od Vratimova přišla těsná výhra 2:1 nad Stonavou. Byla spíše vydřená, než vydařená.

Každopádně až mistrovské zápasy ukáží, jak na tom Albrechtice opravdu jsou. Hned na úvod je čeká derby sČeským Těšínem, který divizi opustil společně snimi.