SC PUSTÁ POLOM – BANÍK ALBRECHTICE 1:2 (1:1)

Baník odjížděl naposled kutkání strojicí svých opor – Gojem, Dorozlem a náhradním brankářem Hekerou. Ti budou nyní mužstvu na tři zápasy chybět, protože se zúčastní futsalového mistrovství světa vArgentině. „Ale divně to funguje na tom našem svazu. Místo, aby nám byly další zápasy automaticky odloženy, protože nám chybí tři klíčoví hráči, kteří budou reprezentovat naši zem, tak se musíme dožadovat odkladů sami a ještě musíme mít souhlas soupeřova klubu. A je snad každému jasné, že jsme stím neuspěli,“ poukázal trenér Albrechtic Tomáš Červenka na nestandardní normy svazové legislativy.

První půle přinesla spoustu nedotažených útoků jak zdomácí, tak z albrechtické strany. „Neustále se sehráváme, máme obměněný kádr a je to pořád znát,“ upozornil kouč Baníku. Kromě toho, že domácí Kozel trefil tyč, se dlouho nic nedělo. V28. minutě však posadil Dorozlo přímák na hlavu Goje a ten ze sedmi metrů potvrdil pověst kanonýra – 0:1. Domácí srovnali pět minut před koncem, když bývalý havířovský hráč Kozel využil zaváhání brankáře Jačka. Ten křikl na Čočka, že míč má, Čoček vypustil běžecký souboj, ale Jaček míč neměl a Kozel ve skluzu trefil přesně – 1:1. Vnástupu do druhé půle Jaček svou chybu odčinil, když reflexivním zákrokem chytil obrovskou šanci Žigy. Ten hlavičkoval ze tří metrů, přesto gól nedal. A pak už hráli výhradně hosté. Podali takticky vyspělý výkon, Polom se už nedostala kničemu. „Kluci navíc přidali bojovnost, takže konečný výsledek je myslím zasloužený. Je vidět, že vsoutěži může každý porazit každého, ještě to bude hodně zajímavé,“ podotýká Červenka. Rozuzlení duelu přinesla 77. minuta. Dorozlo si postavil přímý kop, tentokrát nikomu nenahrával, nýbrž jej poslal bezradnému gólmanovi přímo do brány – 1:2. Kromě toho měli hosté ještě další šance: Wojtyna zbrkle přestřelil, Dorozlo táhlou střelou přinutil gólmana kzákroku, Příborský neuspěl vdorážce. „Celkově se mi hra mužstva líbila. Vítězství je pro nás důležité. Za chvíli se bude tabulka dělit na dvě poloviny a my rozhodně chceme být vté horní,“ uzavřel trenér Albrechtic. Zápas spřehledem odřídil arbitr Kypús.

Branky: 40. Kozel – 28. Goj, 77. Dorozlo. Rozhodčí: Kypús, žluté karty: 0:0, diváci: 200.

Albrechtice: Jaček – Čoček, Sikora, Minárik, Orlický – Novák (90. Kula), Smékal, Dorozlo, Antoš (75. Příborský) – Goj, Wojtyna. Trenér: Tomáš Červenka.

Další zápas hrají Albrechtice ve středu sFrýdlantem, vsobotu pak zajíždí do Poruby.