„Nechci přímo hovořit o výhře. Položil bych to do roviny, že bereme před utkáním to, když neprohrajeme,“ řekl vedoucí týmu Stanislav Pařík.
Ten se opírá o výkon v prvním kole, který na hřišti Českého Těšína nebyl vůbec dobrý. Spíš naopak. Albrechtičtí tahali většinu času za kratší stranu provazu a byli rádi, že už po první půli neprohrávali rozdílem, který by nešlo dohnat. „Nehráli jsme vůbec dobře. Bylo vidět, že nejsme pořádně rozehraní. Nyní musíme doufat, že se dal tým po týdnu dohromady a v domácím prostředí zabojuje,“ dodal Pařík.

Trenér Tomáš Červenka má před zápasem s Lískovcem další vrásky na čele. V úvodním utkání se zranil Nečas, který má problémy se svalem. K dispozici nebude ani Jakšl, který si musí plnit pracovní povinnosti. Naopak tento týden začal trénovat útočník Příborský, kterého se albrechtičtí funkcionáři snažili celé léto marně kontaktovat. „Přišel s tím, že si prostě musel od fotbalu odpočinout. Teď už by měl být k dispozici,“ řekl dále Pařík.

Nechybělo mnoho a v dresu Albrechtic se mohl v neděli objevit i Ivan Orlický z Havířova. Tento nadějný bek zde odehrál i jeden přípravný zápas a trenér s ním byl spokojen. Proti Lískovci by s největší pravděpodobností naskočil dokonce do základní sestavy. Vše momentálně ztroskotalo na dohodě klubů. „K jednání se vrátíme v průběhu příštího týdne. V úterý máme schůzi výboru, na kterém se vyjádříme k požadavkům Havířova,“ nevyloučil Pařík start Orlického v dalších zápasech.

V nedělním zápase mohou albrechtičtí trenéři ještě využít služeb tria Hekera, Goj a Dorozlo. Tito hráči pak odjedou na soustředění reprezentace sálové kopané a budou minimálně dva mistrovské zápasy chybět. To je další zpráva, kterou albrechtičtí příznivci neslyší vůbec rádi. Další oslabení může mít negativní následky, které se budou jen těžko napravovat. Situace trenéra Červenky je velmi složitá, protože tým bude mít patrně kompletně k dispozici nejdříve v pátém kole. Do rozjetého vlaku se však hodně těžko naskakuje. „Sobotní zápas v Těšíně mě přesvědčil, že bychom měli ještě o dva kvalitní hráče posílit. Krajský přebor nebude jednoduchá soutěž. Aby nám současný kádr vůbec stačil na záchranu,“ obává se možných problémů Červenka.