BANÍK ALBRECHTICE – JISKRA RÝMAŘOV 4:0 (2:0)

Nicméně albrechtičtí hráči si musí pořád dávat pozor, aby neuvízli na sestupové mělčině. Závěr soutěže slibuje dramatické rozuzlení, hodné díla Agathy Christie. Do poslední chvíle nebude znám pachatel, pardon – poslední sestupující, protože o osudu Petrovic a nyní už i Českého Těšína, je rozhodnuto. „Remízu Frenštátu sKarlovicemi jsme nečekali, je to pro nás příjemné překvapení. Nyní máme opět situaci ve svých rukou,“ mnul si ruce nad nerozhodným výsledkem 1:1 ve valašském derby manažer albrechtického Baníku Ivan Marini. Nejprve ale museli Albrechtičtí udělat svůj vlastní krok kzáchraně – porazit Rýmařov a dotáhnout se tak na třináctý Frenštát na rozdíl jednoho bodu.

Plán začali plnit záhy. Zatímco dávno zachráněný Rýmařov si přijel zahrát bezstarostný fotbálek, domácí počítají vzávěru soutěže každý bodík. Proto dřeli jako koně, neboť potřebovali nutně vítězství. Už v10. minutě odstartoval svoje galapředstavení útočník Jaroslav Goj, který hlavou poslal do sítě centr Dorozla. Domácí vůbec využívali krajních prostorů hřiště snáslednými centry na Šurina a právě Goje. Úvodní branka Albrechtice nastartovala, nicméně hosté rovněž několikrát zahrozili. Svůj den měl ale brankář Hekera, který famózně zneškodnil tři velké šance Jiskry. Exkluzivní zákrok vytáhl hlavně proti Macrineanuovi a uchoval naděje domácích na bodový zisk. Nakonec vychytal čisté konto, které si plně zasloužil.

Ve 22. minutě jásali domácí podruhé. Po Čubokově centru napálil míč do břevna Goj, odražený balon se zbrankové čáry dostal kSikorovi a ten pod břevno dělovkou propálil vše, co mu stálo vcestě. Zaznamenal tak svůj první gól valbrechtickém dresu a hned nesmírně důležitý. Domácí totiž výrazně ožili. Jako by znich spadl psychický balvan a pojišťující branka vlila hráčům novou krev do žil. Vytrvale se snažil útočit, měl převahu. „My jsme se ale pořád snažili útočit. Dobré střely měl třeba Wojtyna, ještě před druhým gólem srazili obránci ránu Dorozlovi, skórovat mohl i Goj,“ vypočítával na prstech Marini šance domácího souboru.

Po obrátce si mírný tlak vytvořila hostující Jiskra. Ještě pořád pro ni byl výsledek hratelný, ale jelikož se čtvrthodinu nedokázala prosadit, vzali si slovo zase domácí. Jakmile goj vsítil branku na 3:0, přestal domácí štvát i rozhodčí. „Kluci se definitivně uklidnili a předváděli to, na co jsme zvyklí. My víme, že to vnich je, ale když nás venku řežou rozhodčí, nedokážeme se tomu vzepřít. Hráči jsou pak zbytečně nervózní,“ pokusil se vysvětlit nedávný výpadek 0:4 ve Městě Albrechtice Ivan Marini. Tentokrát byl výsledek pro Baník zcela opačný. Minutu před koncem Goj po dalším úniku výborného Čuboka zkompletoval hattrick, a tak Albrechtičtí mohou nadále snít svůj sen o záchraně vdivizi.

Branky: 10., 77. a 89. Goj, 22. Sikora, diváci: 100.

Albrechtice: Hekera – Sikora, Neuman, Aniol, Čoček – Čubok, Wojtyna, Smékal (80. Szmek), Dorozlo (46. Novák) – Šurin (85. Kulhánek), Goj. Trenér: Zdeněk Menoušek.

Další zápas hrají Albrechtice vsobotu 9. června v Bystřici p. H., zatímco vneděli se vpřímém souboji o záchranu střetnou další dva sestupem ohrožené týmy: Město Albrechtice sFrenštátem.