HORNÍ BLUDOVICE - MOSTY U JABLUNKOVA 2:5 (0:4)

Domácí nezačali proti favoritovi vůbec špatně. Už ve třetí minutě se po špatném odkopu a náhodném odrazu míče hnal na branku Mostů osamocený Pašek, ale jeho hodně nepovedená a unáhlená střela skončila hodně mimo. S postupem času získávali hosté půdu pod nohama a jednoznačně bludovické fotbalisty přehrávali. V 18. minutě přetáhli centr na zadní tyč, brankář Kuča slabou hlavičku do protipohybu pouze vyrazil a Nieslanik neměl s dorážkou žádný problém – 0:1. O pět minut později bylo ještě hůř. Po rohovém kopu zůstal balón na zemi tři metry od branky, nedůrazná obrana jen přihlížela a Kufa pohodlně zvýšil za záda bezmocného Kuči na 0:2.

Bludovice hrály doslova otřesně v obraně. Zcela volní soupeři měli dostatek času i prostoru na kombinace, čehož umně využívali. Domácí navíc vůbec nepodržel gólman. Po další akci hostů přišla umístěná střela Nieslanika, které chyběla razance, ale i tak stačila k tomu, aby ji místo gólmana zastavila až síť. Ještě do poločasu zvýšil Bula na 0:4. To už nevydržel trenér domácích, který šel předčasně do kabin. „S takovým brankářem nemá vůbec smysl hrát,“ rozčiloval se kouč Fišer.

Ve druhé části nastoupil do domácí zálohy Mirek Zedník. Tento veterán hru Horních Bludovic rozhýbal. Rázem byli domácí v lepším pohybu a dokázali přinutit defenzívu Mostů k chybám. Na první pohled bylo patrné, že hosté ubrali a snažili se zápas jen dohrát, ale snaha domácích borců byla sympatická. Několik střel ještě dokázala obrana zablokovat, ale nepovedené střele Paška, kterému sjel míč po nártu, nedokázal nikdo zabránit v cestě do sítě.

Fotbalisté Horních Bludovic ještě více ožili, jako by vycítili příležitost s výsledkem ještě něco podstatného udělat. Tým dirigovaný Zedníkem se hnal do dalších šancí, ale druhý gól dát dlouho nedokázal. Hosté se spoléhali pouze na ojedinělé protiútoky. Ty byly nebezpečné a po jednom z nich přišla na řadu penalta, kterou Kuczera bezpečně proměnil – 1:5. Snaživí domácí dokázali vzápětí odpovědět gólem Jeziorského, ale na víc už se Horní Bludovice nezmohly. Několikrát byly blízko ke zkorigování stavu, ale gólman hostí předvedl spolehlivé zákroky, kterými svůj tým podržel.

Výhra Mostů byla zcela zasloužená a posunula je na druhou příčku tabulky.