FC HORNÍ BLUDOVICE – SOKOL OLDŘICHOVICE 1:4 (1:3)

Před zápasem dělil oba týmy pouze jediný bod. Sestupová loterie se týkala obou týmů a velela domácím jednoznačně vyhrát. Ve úmorném vedru se hrálo na nechutné škváře, ze které se prášilo tak, že místy nebylo poznat, jestli jde o hráče domácích, nebo hostů. Oldřichovice se jevili od prvních chvil jako fotbalovější celek a už v8. minutě se ujaly vedení. Po přímočaré akci, která zaváněla postavením mimo hru, uháněl jeden zútočníků sám na brankáře Kuču. Vsóle se nemýlil a hosté vedli 0:1.

Domácí nesložili zbraně a ve 20. minutě se dočkali vyrovnání, když parádní akci na jeden dotek zakončil neomylně Huska – 1:1. Radost hráčů Horních Bludovic trvala pouze čtyři minuty. Pak neustál jeden ze soubojů stoper Zedník a hosté po dalším sóle opět vedli 1:2. Oldřichovičtí fotbalisté pak ovládli střed pole a měli více ze hry. U domácích jako by neexistoval pohyb bez míče. Bludovičtí působili navíc hodně těžkopádně a vobraně dělali řadu chyb. Vzávěru prvního poločasu vyrobil hrubku Porembský a hosté po dalším samostatném nájezdu zvýšili na 1:3. Jejich vedení mohlo být ještě výraznější, ale proti byl brankář Kuča, který minimálně dalším třem gólům skvěle zabránil.

Ve druhé půli se posunul stoper Zedník do středové řady a domácí začali bojovat. To jim sice přineslo územní převahu, ale vkoncovce si počínali prachbídně. Největší šanci spálili Jašek a Bezdíček, kteří ve slibných příležitostech nedokázali zamířit mezi tyče. Další nadějné akce končili před pokutovým územím díky špatnému řešení finální fáze. Oldřichovičtí hráči celkem vpohodě bránili a vyráželi navíc knebezpečným brejkům. Po dvou znich se asi oprávněně dožadovali penalty, ale sudí jim žádnou nedopřáli. To jim nakonec vůbec nevadilo, protože po další akci do rozhozené obrany skórovali do prázdné branky počtvrté – 1:4. Výhra Oldřichovic byla zcela zasloužená. Domácí promrhali první půli a zcela propadli vkoncovce.

Funkcionářům a hráčům Horních Bludovic přibyli vhonbě za záchranou pořádné vrásky na čele. Poslední tři kola budou velmi složitá, když hrají na hřišti třetího Nýdku a hostí vedoucí Smilovice. Hodně důležitý může být zápas sdalším ohroženým celkem, týmem Horního Žukova. „Špatný výkon na body nestačil, což značně komplikuje naší situaci. Udělali jsme hrozné chyby vobraně, které hosté dokázali využít a krutě nás potrestali. Naděje na záchranu ještě žije, ale dnes jsme měli vyhrát,“ řekl po utkání zklamaný trenér Horních Bludovic Jiří Kučera.