HORNÍ BLUDOVICE – HORNÍ ŽUKOV 1:0 (1:0)

Veledůležitý zápas začaly oba celky za úmorného vedra na nechutném škvárovém hřišti opatrně. Voblacích prachu bylo patrné, že nikdo nechce udělat první chybu. Jako první se více osmělili hosté. V8. minutě se vpokutovém území šikovně uvolnil Geršl, obránci ho skolili, ale jasnou penaltu hlavní sudí nepochopitelně neodpískal. Podřený útočník i hráči Horního Žukova byli díky tomuto momentu hodně a právem rozezleni. „Rozhodčí hrubě ovlivnil zápas. Kdyby jasnou penaltu pískl, tak by se zápas vyvíjel určitě jinak. Gólem jsme se mohli chytit a hrálo by se nám mnohem lépe,“ spílali sudímu hosté. O chvíli později přišel další šok. Domácí vhodili dlouhý aut až do pokutového území a zcela zapomenutý Nogol pohotově otevřel skóre – 1:0. Horní Žukov sice působil techničtějším dojmem, ale domácí byli mnohem přímočařejší a nebezpečnější. Zatímco hosté ani jednou pořádně nevystřelili na branku, domácí vyslali hned několik tvrdých střel, které však míjeli cíl.

Ve druhém poločase se obraz hry výrazněji nezměnil. Utkání bylo vpodstatě vyrovnané. Žukov se sice nadále snažil hrát, ale o střelbu se starali výhradně bludovičtí fotbalisté. Nejblíže ke zvýšení náskoku měl Osika, jehož ránu zvelkého vápna po rohu skvělým zákrokem vytěsnil gólman. Ktlaku se dostali hosté až vzávěru, ale jejich střelecká pasivita nechala domácí příznivce klidné až do konce zápasu.

Vítězství Horních Bludovic bylo určitě zcela zasloužené, jelikož domácí mnohem více zakončovali své akce a pozorně ubránili všechny akce soupeře. „Samozřejmě, že jsem moc rád. Zápas jsme zvládli a nyní máme kzáchraně hodně blízko. Myslím si, že jsme si tři body plně zasloužili, jelikož jsme si vypracovali mnohem víc šancí a hlavně dali gól,“ řekl po zápase trenér Horních Bludovic Repčák. Stímto hodnocením vpodstatě souhlasil i jeho protějšek. „Jestliže nevystřelíme za devadesát minut ani jednou pořádně na branku, tak samozřejmě nemůžeme bodovat. Před zápasem, jsme si přitom říkali, že častá střelba může přinést úspěch. Hráči střelbu pouze slíbili, ale na hřišti ji zcela zapomněli realizovat,“ vyslovil nespokojenost se zakončením kouč Horního Žukova Petr Válek.