FK Bohumín – FK Velké Hoštice 1:1 (1:0)
„Ostatní týmy se na nás nepříjemně dotahují a vzhledem k tomu, že mohou padat tři nebo i čtyři mančafty, nemáme vůbec nic jistého,“ upozornil správně Poštulka na špatně se vyvíjející situaci ve vyšších soutěžích, která bude mít rozhodující vliv na to, kolik týmů letos z přeboru sestoupí. Velké Hoštice se horko těžko zachraňují, takže to byl hodně důležitý mač pro oba celky. „Doma se nám ale hraje špatně. Nedaří se nám proti silným týmům, a jak teď vidím, ani proti těm slabším,“ podotkl Poštulka. Na domácí jako by pokaždé spadla nějaká deka či co, nedokáží dotáhnout slibně rozjetý duel do vítězného konce. Stalo se jim to na podzim několikrát, teď na jaře třeba v Bohuslavicích a nyní proti Hošticím znovu.

Domácí vedli od 15. minuty. Na krásný křížný pas Tvrdého si naběhl Kempný a bez přípravy nedal hostujícímu brankáři šanci. Hosté mohli srovnat z penalty po ruce Nazarenka, ale Ryl se vyznamenal. „V tu chvíli jsem si říkal, že se na nás hvězdy smějí, ale opak byl pravdou,“ zachmuřil se trenér domácího výběru. Ve druhé půli nevěřícně sledoval, stejně jako diváci, jak jeho svěřenci spalují jednu tutovku za druhou. „Zase to bylo o druhém gólu. Přidat tak pojistku, věřím, že bychom doma konečně vyhráli,“ je si jist Poštulka. Bohužel po hezkých průnicích Kempného nedokázali do odkryté brány skórovat Neuwirth ani Harwot, slibný brejk dvojice Kukuliač – Neuwirth také nevyšel.

Místo toho vyrovnal čtvrthodinku před koncem po situaci, kdy balon přeletěl všechny domácí beky, M. Pluschke, který v záklonu v krkolomné pozici poslal balon do vinklu – 1:1. Bohumín se tak namočil do boje o záchranu, navíc nejbližší dva zápasy hraje v Kobeřicích a v Lichnově. „Venku se nám ale hraje daleko lépe, třeba to pro nás bude výhoda,“ zakončil kouč Bohumína.

Branky: 15. Kempný – 76. M. Pluschke. Bohumín: Ryl – Nazarenko, Fluxa, Bajnar, Tvrdý – Kempný, Harwot, Kubinski, Ciesarik – Gábor (46. Neuwirth), Kukuliač (80. Motloch). Trenér: Marek Poštulka.