Sokol Lískovec – FK Bohumín 3:2 (0:0)

 

Zápas se od první minuty vyvíjel výrazně ve prospěch hostů. „Zatím nás v soutěži nikdo nepřehrál, herně si vedeme výborně. Ale nedáváme góly, v tom je potíž. Kdybychom proměnili alespoň polovinu šancí, které jsme si dosud vypracovali, museli bychom bojovat o postup,“ podotkl trenér FK Leonidas Pavlidis. Ten mohl být na mrtvici už po deseti minutách, v nichž si jeho svěřenci vypracovali tři gólové možnosti, ale nedali ani jednu. Gábor zcela sám na hranici jedenácti metrů pálil vedle, za chvíli jej napodobil Kempný a po dalších pěti minutách postupoval na bránu duet Sittek – Kempný.

Akce přišla znovu vniveč. Poté se už hra vyrovnala a Bohumín mohl litovat, že do druhé půle nešel alespoň s dvoubrankovým náskokem. I když je pravda, že i domácí měli po chybách obrany dvě slušné šance. Do druhé půle nasadil trenér Pavlidis do hry Neuwirtha, který se mu v 67. minutě odvděčil za důvěru vedoucím gólem. Než stačila radost hostů vyprchat normální cestou, inkasoval Bohumín ihned po výkopu z kopačky Tarkoše. „Tohle byl neuvěřitelný kiks. To se nestává ani žáčkům, abychom dostali balon hned z výkopu,“ chytal se za hlavu kouč Pavlidis.

Bohumín poté opět zabral a po vypracované akci se Sittkem dostal znovu do vedení. Tentokrát si už dal pozor na bezprostřední akci domácích, jenže o to horší byl závěr. V 85. minutě, možná ještě později, vystavovali stopeři Bohumína lískovecké útočníky do ofsajdu, ale mizerně, takže volný Myšinský mohl nerušeně srovnat na 2:2. A konečně v první minutě nastavení vykopl brankář Smetana míč na polovinu hostů, ten přeskočil oba stopery Bajnara s Ďurišem, kteří se nedohodli, kdo a jak jej odehraje, Pařenica šel sám na Masláka a přesně zakončil – 3:2. „To jsem ještě nezažil. Takhle hloupě ztratit naprosto vyhraný zápas. K tomu není co dodat,“ otráveně podotkl Leonidas Pavlidis.

 

Branky: 67. Tarkoš, 85. Myšinský, 90(+1). Pařenica – 67. Neuwirth, 75. Sittek.

Rozhodčí: Orieščik, žluté karty: 3:3, červené karty: 56. Bardoň – 56. Ciesarik, diváci: 160.

Bohumín: Maslák – Pluta, Ďuriš, Bajnar, Tvrdý – Kempný (87. Rodek), Fluxa, Kubinski, Ciesarik – O. Gábor (46. Neuwirth), Sittek.

Trenér: Leonidas Pavlidis.

Další zápas hraje Bohumín v sobotu s Pustou Polomí.