Viktoria Otrokovice – IRP Český Těšín 2:0 (1:0)

Hlavní arbitr tohoto duelu Jelínek rozdal hostům hned osm žlutých karet. Domácím dvě. „Až jsme se s trenérem Kulou divili, že jsme vůbec dohráli v jedenácti lidech. Takový případ, kdy by jedno mužstvo vyfasovalo osm žlutých a žádnou červenou si ani nevybavujeme,“ podotkl Bajtek. Zápas se odehrál na umělé trávě, která však měla hodně daleko k ideálu. „Hřiště v Albrechticích, kde jsme hráli zimní přípravu, je sice úzké, ale stokrát lepší, než to v Otrokovicích. Tam byl povrch úplně rozbitý, připomínal spíš škváru než umělku. Mám pocit, že tam chyběly i granule,“ popsal Bajtek povrch, na kterém se hrálo. Domácí si zpočátku vytvořili mírný tlak a do vedení se dostali z problematické penalty.

Podle mínění Těšíňanů byl totiž ve vápně faulován obránce Grygar, jenže rozhodčí faul obrátil. Hosté zatnuli zuby a pokoušeli se odpovědět. Šlo to ovšem ztuha. „Kdykoliv jsme se o něco pokusili, už se proti nám buď mával ofsajd nebo pískal útočný faul,“ konstatoval Bajtek. Přesto si Těšín vytvořil díky Hromadovi a Mendrokovi dvě slibné šance ke skórování, ale domácí brankář svůj tým podržel a dvakrát bravurně zasáhl. Zhruba od 25. minuty měli hosté už znatelnou převahu, ale jejich střely mířily buď mimo nebo končily v rukavicích soupeřova brankáře. Po přestávce to na hřišti vypadalo, že hostům vůbec nefunguje obrana. „Pomezní pouštěl domácím pořád ofsajdy, takže ti šli asi šestkrát na našeho Mrozka. Bylo to jako v hokeji, samé samostatné nájezdy,“ vtipkoval Bajtek. Brankář Mrozek pak po zápase vykládal spoluhráčům, že takhle si snad ještě v životě nezachytal.

„Chytil šest sólových úniků, zaslouží obrovskou pochvalu. Ale to všichni kluci. Dřeli, bojovali, bohužel stál proti nám velmi silný soupeř v podobě rozhodčích. My jsme nepustili k ničemu soupeře, rozhodčí zase nepusti k ničemu nás,“ shnrul průběh druhé půle Bajtek. Podle hostů hlavní arbitr odpustil domácím dva penaltové zákroky na Martinka, takže Otrokovice mohly v úplném závěru, kdy už Těšín hrál vabank, potvrdit výsledek z dalšího brejku. „Ten rozhodčí nám v divizi pískal poprvé a já pevně věřím, že i naposled,“ zadoufal nakonec Bajtek.

Branky: 6. z pen. Chlachula, 90(+2). Omasta. Rozhodčí: Jelínek, žluté karty: 2:8, diváci: 50.

Č. Těšín: Mrozek – Sostřonek, Grygar, Kocur, Večeř (84. Fizek) – Zima, Martinček, Mendrok, Gebel – Martinek, Hromada.

Trenér: Vlastimil Kula.

Další zápas hraje Č. Těšín v úterý ve Velkých Karlovicích.