Poslední domácí utkání začaly hráčky ČSAD aktivně. I jejich soupeřky předváděly atraktivní fotbal plný narážeček a přihrávek, takže se diváci měli na co dívat. První změna skóre přišla v 19. minutě. Po přihrávkách Hyklové a Dlouhé využila nedorozumění hostující obrany a brankářky Volfová, která se zmocnila míče a s přehledem skórovala 1:0. O vyrovnání se nepřímo postarala Horváthová, která se zapomenula za domácí obranou a pro Kotáskovou už nebyl problém vstřelit branku 1:1. Další branka padla těsně před přestávkou. Volfová opět využila okénka v nepřesné obraně, naběhla si na přihrávku Hyklové a podél brankářky upravila poločasové skóre na 2:1 pro Havířov.

Do druhého poločasu vstoupili domácí hráčky skvěle. Po rychlém přechodu do útoku nahrávala Maláčová před branku. Centr se jí sice nepovedl, ale k překvapení všech se snesl za záda brankářky do sítě 3:1. Hostující fotbalistky nesložily zbraně a bojovaly o každý metr hřiště. Domácí spoléhaly na kontry a po nich přišly další šance. Havířovanky trefily břevno, ale hned z protiútoku využily Ostravanky špatně zahraného ofsajd systému a Kütnerová snížila na 3:2.

Slovanistky vycítily příležitost a snažily se o vyrovnání. Měly k němu blízko po ruce brankářky Kosňovské mimo pokutové území. Z trestného kopu trefily pouze tyč. A když se neujaly ani další ojedinělé akce obou stran, mohly se domácí radovat z výhry 3:2.

„Bylo to velmi těžké utkání s velmi dobrým soupeřem. Dnes rozhodlo štěstí, a to v náš prospěch. Touto cestou by jsme chtěli poděkovat všem věrným fanouškům, kteří s naším týmem cestovali do azylu v Dolních Datyních, potažmo všem, kteří s námi jezdili i na zápasy venku. Byli nám totiž velkou oporou a pomocí. Dík patří i našim hostitelům z TJ Dolní Datyně,“ řekl po utkání trenér Havířova Ota Kuha.

Branky: Volfová 2, Maláčová – Kotásková, Kütnerová.
Poslední zápas sezony sehraje ČSAD neděli 3.6. v Lískovci.