Koubkovo galapředstavení

DĚTMAROVICE – V okresním derby se střetly týmy ze zcela opačných pólů tabulky. Dětmarovice potvrdily příslušnost k čelu tabulky a zů§stávají ve hře o první místo, naopak Těšíňané klesli na samotné dno.

8.4.2007

Petr Koubek (v tmavém) řádil proti Těšínu jako černá ruka. Foto: Ivo Dudek

SK Dětmarovice – IRP Český Těšín 4:1 (2:0)

Zápas ukázal v plné nahotě, proč se hosté potácí na spodku tabulky. Dělají totiž neuvěřitelné chyby v obraně. Hostující defenzivu v sobotu notně provětrával hlavně Petr Koubek, autor hattricku a to mu ještě dvě vyložené tutovky zneškodnil parádními zákroky brankář Mrozek. Úvodní akce domácích znamenala gól. Z. Kadlčák a Koubek si vyměnili role ze středčního zápasu s Orlovou, prvně jmenovaný vyslal do šance svého parťáka v útoku a Koubek otevřel svůj střelecký účet – 1:0. Gólu nezabránil ani velezkušený Radek Šulák, ještě tak jediný pilíř těšínské obrany. Ale ani on neměl při první brance čisté svědomí.

Druhý gól mohl přidat Dutka, ale neproměnil penaltu, nařízenou za faul Mrozka ve vápně, který hasil selhání svých obránců. Dutka napálil jen břevno. Penalty Dětmarovicím nejdou, na jaře neproměnili už druhou (tu první zahodil Šrámek v Kroměříži). Právě Šrámek ve 26. minutě protáhl Mrozka, když střílel bez přípravy, českotěšínský gólman vytáhl ránu na roh. Dvě minuty před přestávkou vyrobil ukázkovou hrubici zkušený Kocur, před šestnáctkou dal Šulákovi ukázkového „špeka“, míče se zmocnil Koubek a sám proti Mrozkovi nezaváhal – 2:0. I po přestávce byla hra plně v moci Dětmarovic. Ty kontrolovaly hru a v 72. minutě po ose Ligocký - Z. Kadlčák - Koubek doputoval balon potřetí za Mrozkova záda – 3:0. O chvíli později sice po faulu Plísky snížil Zima z penalty na 3:1, ale pak už zase hráli především domácí. Další Koubkův pokus vyrazil Mrozek reflexivně na roh, ale v 83. minutě už nestačil na Šrámkovu bombu z ideální pozice. Akci založil kdo jiný než Koubek, který prošel obranou a od lajny připravil dětmarovickému kapitánovi míč přímo proti noze na penaltový puntík.

Poslední šanci měl znovu Petr Koubek, ale další gólovku mu zmařil výtečně Marek Mrozek. Jinak se zápas hrál pěkně od podlahy, k vidění byla i dvě vyloučení. „Dneska jsme vyhráli naprosto zaslouženě, hosté se nezmohli téměř na nic. Jen škoda zbytečných žlutých karet a vyloučení,“ konstatoval sekretář domácího klubu Milan Kyša. Jeho protějšek Petr Bajtek mohl jen smutnit. „Je to špatné. Body už potřebujeme jako sůl a zlepšení se nedostavuje. Pořád děláme v obraně hrozné kiksy. Navíc ani nebojujeme, naše hra je bez nasazení,“ podotkl.

Branky: 8., 43. a 72. Koubek, 83. Šrámek – 74. z pen. Zima. Rozhodčí: Söbök, žluté karty: 4:2, červené karty: 81. Valouch – 66. Kocur, diváci: 150.

Dětmarovice: Jaček – Dutka, F. Kadlčák, Plíska, Ligocký – Valouch, Šrámek, Špička, Kozubík – Z. Kadlčák (87. Korč), Koubek. Trenér: Jaroslav Netolička.

Č. Těšín: Mrozek – Šulák – Grygar, Sostřonek (46. Gebel), Vlček – Zima, Kocur, Fizek, Mendrok, Martinek – Hromada (80. Martinček). Trenér: Vlastimil Kula. Další zápas hrají Dětmarovice v sobotu v Karlovicích, Český Těšín v sobotu s Hulínem.