Minulý týden se díky nepříznivému počasí neodehrál divizní zápas mezi MFK Havířov a Baníkem Ostrava B. Dlouho očekávané derby by se mělo hrát v sobotu 17. listopadu od 13.30 hodin, ale díky sněhové nadílce je konání zápasu opět ohroženo.

„Vzhledem ke složitým klimatickým podmínkám jsme se dohodli s Baníkem na tom, že se utkání odehraje v sobotu odpoledne. Při současných mrazech by ráno bylo hřiště zledovatělé a hra by tím trpěla. Jenže teď, když napadl sníh, se situace opět značně zkomplikovala. Až do čtvrtka bylo hřiště v hratelném stavu, ale po sněhové nadílce se situace značně zhoršila,“ řekl člen výboru MFK Havířov Otto Vančák.

Ten si v tuto chvíli nedovolil odhadnout, jaká je šance na sehrání zápasu. „Kdyby už další sníh nenapadl, tak bychom určitě hrací plochu dali do pořádku, ale když vidíme, co se na nás valí za kalamitu, tak moc optimističtí nejsme,“ uvedl dále Vančák.

Příznivci Indiánů se na zápas těšili. Díky reprezentační pauze se totiž mohla na trávníku objevit řada prvoligových borců. Proti nebyli ani havířovští fotbalisté.

„Vždy je totiž lepší hrát proti lepšímu soupeři. Kluci jsou mnohem zodpovědnější a hrají na doraz svých možností. Chtěli jsme doma určitě překvapit. Myslíme si, že bez posil by hrála naopak ostravská juniorka mnohem zodpovědněji. To se prokázalo i v minulém ročníku, kdy prvoligoví borci nedokázali pro Baník zachránit třetí ligu,“ dodal Vančák.

Momentálně to vypadá díky ostravské marodce a plnění dalších povinností na to, že hrát budou pouze dva hráči z A týmu. Kromě gólmana Bučka, by měl nastoupit ještě Mičola, ale vše se definitivně rozhodne až po pátečním tréninku, takže změny mohou přijít.

Trenér Havířova Zoltán Beňo už může počítat s uzdraveným Michalem Punčochářem a po trestu smí nastoupit i Jan Pristáš. Jestli služeb těchto fotbalistů využije, ví jen on.