Tatra Příbor – SK Dětmarovice 0:2 (0:2)

Dětmarovičtí od úvodního hvizdu ovládli hru a slabého soupeře nepustili do pražádné šance. Zlobit se mohli akorát na P. Klimka, který si neustálými řečmi tak dlouho koledoval o vyloučení, až jej po hodině hry skutečně postihlo. Vyzdvihnout je ovšem třeba domácího brankáře Fischera, který kromě gólů ještě dalším třem jistojistým brankám zabránil.

„Byl nejlepším hráčem Příbora,“ podotkl Milan Kyša, sekretář dětmarovického klubu. Hosté se brzo dostali do vedení. Centr Pustaye přistál u Špičky, který jej bez přípravy napálil k tyči – 0:1. Vedení Dětmarovice uklidnilo, a tak se jejich hráči jali kontrolovat dění na promrzlém trávníku. Příbor se nezmohl na nic a ve 42. minutě inkasoval opět. Zarzycki vyslal z půlky hřiště míč za obranu, ten převzal Duda a chytrým obloučkem překonal Fischera – 0:2. Po změně stran mohli hosté přidat další branky, ale výtečný Fischer jim to prostě nedovolil. Nejdříve reflexivním zákrokem překazil radost Dudovi, kterého našel Czyž.

V 64. minutě mířil Duda přímo do šibenice, už už zdvihal opět radostí ruce nad hlavu, ale kde se vzal, tu se vzal – objevil se nečekaně na scéně vzduchem svištící Fischer, kterému by jeho plachtění záviděl i Létající Čestmír, a ten nakonec stačil balon zázračně vytáhnout na roh. „To byl nejkrásnější moment celého utkání,“ ocenil hlavní protagonisty této scénky Milan Kyša. Tři minuty před koncem pak gólman Tatry znemožnil i Czyže, který si jej položil na zem, mířil do odkryté části brány, ale Fischer se rychle zvedl, stihnul se odrazit od země a úspěšně zasáhnul.

Branky: 4. Špička, 42. Duda.

Rozhodčí: Porubek, žluté karty: 0:2, červená karta: 60. P. Klimek (D.), diváci: 50.

Dětmarovice: Hájek – Szabo, Prokop, D. Kulinski, Bilous – Zarzycki (46. Hraško), Špička, P. Klimek, Czyž – Pustay (90. Serafin), Duda (80. Žáček).

Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hrají Dětmarovice v sobotu ve Staré Bělé.