MFK HAVÍŘOV – VELKÉ KARLOVICE+KAROLINKA 0:2 (0:1)

„Hosté byli asi nejslabším protivníkem, na kterého jsme prozatím narazili. Vtomto kontextu je naše porážka i výkon ještě více deprimující. Tak hrozně špatně jsme už dlouho nezahráli. Za výkon se hráči musejí fanouškům hodně a hodně omluvit,“ nešetřil kritikou sekretář MFK Havířov Bronislav Schimke.

Trenér Procházka to neměl sposkládáním základní sestavy vůbec jednoduché. Ze základní sestavy mu chybělo hned sedm hráčů. Miklas skončil sbolavými zády vnemocnici a jeho start vtéto sezoně se pohybuje jen voblasti teorie. Nastoupit nemohl stále dlouhodobě zraněný obránce Bielan. Do tréninku se ještě nezapojil ani se srdcem laborující Kroužek. Po posledním zápase ve Vsetíně nepustilo do hry zranění ani Punčochář a Schimkeho se také neobjevil ani na lavičce náhradníků. Aby toho nebylo málo, skolily viróza a vysoké teploty i elitního útočníka Indiánů Šustera. Havířovský kouč tedy lepil několik děr vsestavě, ale moc se mu to nepodařilo. Hráči, kteří by mohli chytit šanci za pačesy, hodně zklamali a přidělali všem příznivcům havířovského fotbalu hodně vrásek na čele.

Domácí přitom nezačali špatně. Hned první přímý kop namířil Škoda zdobrých pětadvaceti metrů do tyče. Jenže to bylo na dlouhou dobu vše. Hra bez pohybu a nasazení nemohla mít šanci na úspěch. Navíc začala ve velkém chybovat obrana, takže hosté vycítili příležitost. Poznali, že Havířované nehrají vůbec vpohodě a pokoušeli se stále více o ohrožení domácí svatyně. Jenže ani oni nepobrali mnoho fotbalového umu, takže diváci viděli podprůměrný zápas dvou trápících se týmů. Indiáni předvedli první kloudnou akci až ve 39. minutě. Kisel se dokázal vyhnout několika soupeřům, vnikl do pokutového území, kde našel volného Valigůru, ale jeho slabé zakončení doprostřed branky nemohlo slavit úspěch. Na domácí stačil vpodstatě jediný hráč. Rychlý a agilní Planka si dělal na hřišti, co chtěl. Vprvní minutě nastavení chyboval vrozehrávce Bernatík a Plánka po krátkém sprintu ukázal i přesné zakončení – 0:1.

Gól do kabin hosty klepší hře ve druhém poločase nevyburcoval. Jestli si však někdo myslel, že se po mytí hlav vkabině zlepší domácí, byl notně zklamán. Stereotypní statická hra domácích s řadou chyb pokračovala. Bezhlavě nakopávané míče byly navíc zcela bez adresáta, takže nemohly mít šanci. Když už se havířovští fotbalisté rozhodli rozehrát kombinační akci, skončili ji sami nepřesností dříve, než vlastně začala. Svýkonem, který by nestačil ani na 1.A třídu, pouze odrazovali trpělivé fandy. V59. minutě rozehráli hosté svoji akci rychle dlouhým autem a rázem byl Haas sám před gólmanem Gradkem. Ten se vyznamenal, když tutovku Velkých Karlovic dokázal nohou vyrazit. Změna klepšímu nastala po hodině hry. To opustil trávník nevýrazný a trápící se Valigůra a na jeho místo přišel Staufčík. Ten dokázal hru domácích rozhýbat. Rázem měli Indiáni převahu a dostávali se i kzakončení. Po jedné z akcí si v73. minutě naběhl Staufčík za obranu, přeloboval gólmana Sedláka, ale míč se odrazil od tyče zpět do pole, takže nejtěsnější náskok hostům stále zůstával. Tlak Havířova vtéto fázi vrcholil. O dvě minuty později se řítil Kozubík sám na brankáře, ale ten mu radost reflexivním zákrokem vzal. Domácí rázem byli schopni svého soupeře přehrát, ale na druhou stranu neustále chybovali vobraně. V87. minutě Sochora místo odkopu na jistotu poslal míč na hranici pokutového území přesně na nohu Davídek, který po zpracování zjistil, že je zcela sám před brankářem a nabídnutou šancí nepohrdl – 0:2. Indiáni si tím vypili kalich hořkosti až do dna. „Dnes to byla tragédie. Kromě Gradka nemohu nikoho pochválit. Nic se nám nedařilo a podali jsme nejhorší výkon sezony. Snad se nám do dalšího zápasu uzdraví alespoň dva, tři hráči. Ale hlavně ať se vrátí bojový duch, který dnes scházel nejvíc,“ prohlásil po utkání zklamaný kouč Havířova Milan Procházka.

Branky: 45. Plánka, 87. Davídek. Rozhodčí Pala, diváků: 500.

MFK Havířov: Gradek – Čubok, Škoda, Sochora, Košťál (46. Kozubík) – Ganay, Bernatík, Kisel, Machálek – Valigůra (60. Staufčík), Lakatos. Trenér: Milan Procházka.