Sokol Kobeřice – MFK Havířov 1:0 (1:0)
„Odehráli jsme neskutečný zápas. Držení míče bylo snad 90:10 na naší straně. Šance, které jsme měli, se nedaly ani spočítat. Domácí byli špatní, za půlicí čáru se dostávali jen sporadicky. Díky tragické koncovce a hrubce kapitána Miczky jsme ale úplně zbytečně ztratili další body,“ vztekal se po zápase sekretář MFK Havířov Bronislav Schimke. Jeho slova byla velmi výstižná. Hosté nastoupili v brance s Chlebkem a začali aktivně. Od prvních minut měli jasnou převahu a rychle si vypracovali několik stoprocentních šancí. Po centru Lakatose se ocitl na pěti metrech před bránou zcela osamocen Kisel, ale jeho lehká střela mířila pouze do brankáře.

Ve 14. minutě si na roh naběhl Miczka, ale jeho hlavička ze sedmi metrů mířila opět na střed branky a domácí gólman ji reflexivně vytlačil nad branku. Další střely Punčocháře, Schimkeho i Miczky dokázal domácí brankář zneškodnit, takže se skóre neměnilo. A když se Kisel proháčkoval přes beky až před gólmana, nastřelil znovu jen kobeřického hrdinu dne. Výrazná převaha hostů tedy nebyla zúročena, ačkoliv Kobeřicím míč spíše překážel a jejich hra se pohybovala na úrovni I. B třídy. Přesto se domácí dostali ve 35. minutě do vedení. Pokažený míč chtěl místo jistého odkopu pokrýt Miczka, při zpracování však neuvěřitelně chyboval a domácímu Hlavenkovi nezbývalo na sedmi metrech nic jiného, než mu poděkovat a vsítit první gól zápasu 1:0. Jestliže v prvním poločase měli hosté herně navrch, tak ve druhém už byla jejich převaha drtivá.

Střídající Kroužek se Štvrtňou hru ještě více rozhýbali a domácí byli rádi, když se dostali za půlicí čáru, natož když se dostali na dostřel. Jenže Havířovany nadále provázela smůla v koncovce. Dobrou a tvrdou ránu Kroužka lapil brankář, po hlavičce Schimkeho zase všichni viděli ruku domácího stopera, ale sudí nechal pokračovat ve hře a penalta se nekopala. Na Kobeřice se valil útok za útokem. Punčochářův přímák neměl dostatečnou razanci, centrované míče na Štvrtňu, Lakatose či Punčocháře obrana se štěstím odvracela, v 76. skončila střela Dedka na tyči. V závěru tlak hostů vrcholil. Kisel se protáhl kolem dvou beků, při další kličce byl v pokutovém území faulován, ale píšťalka rozhodčího zůstala opět němá. Z ojedinělého protiútoku mohli domácí potvrdit nebývalou produktivitu a ze druhé střely na branku mohli zaznamenat druhý gól.

Při této šanci se ale zaskvěl gólman Chlebek, který vyrazil pumelici, mířící mezi tyče, hlavou. Hosté bojovali a nevzdávali ani jeden souboj, ale nebylo jim přáno skórovat. Asi ani kdyby hráli dva dny, tak branku prostě nedají. Domácí fanoušci ani hráči na druhou stranu s největší pravděpodobností ještě dnes nevěří, že dokázali po tak jednoznačném průběhu naplno bodovat. „Nechceme tomu nadále uvěřit. Je to jako zlý sen. Z tolika šancí a střel nedat ani jeden gól, to je fakt umění,“ neskrýval rozčarování sekretář klubu Schimke.

Branka: 35. Hlavenka. Rozhodčí: Ibrahim, žluté karty: 3:5, diváci: 100. Havířov: Chlebek – Vlček (46. Kroužek), Jílek, Košťál, Dedek – Schimke, Miczka, Lakatos, Kisel – Kozel (46. Štvrtňa), Punčochář.

Další zápas hraje Havířov v neděli s Frýdlantem n. O.