Tento hráč vstoupil do velkého fotbalu právě v Havířově, kde odehrál první druholigové zápasy. V dresu Karviné následně posbíral i prvoligové starty. Následně si zahrál ještě v Opavě a v Hlučíně. Před odchodem do Polska, kam se vydal letos v létě, hrál za MFK Karviná Moravskoslezskou fotbalovou ligu. Patřil k nejlepším hráčům týmu a dělal zde dokonce kapitána.

V Polsku dostal v nižší regionální soutěži podmínky, kterým neodolal. Po krátkém čase přišly problémy s platem a s tím spojené rychlé vystřízlivění.
„Prostě mi stroze oznámili, že mi budou platit pouze polovinu dohodnuté částky a zbytek jedině v případě umístění týmu do pátého místa. Když jsem poukázal na to, že ve smlouvě nic takového napsané nemám, řekli, že to tak prostě bude a vůbec je to nezajímá. Proto jsem tam raději skončil. Teď jsem rád, že byl Havířov tak pružný a vlastně za jeden den dokázal vyřídit na první pohled nemožnou věc. Na neděli se už těším a doufám, že týmu na hřišti pomůžu,“ řekl Holý.

Havířovanům se podařil v poslední přestupový den opravdu husarský kousek. Ve čtvrtek si přišel Holý na hřiště Indiánů pouze zatrénovat. Po seznámení s jeho problémy a vidinou možného startu tohoto hráče už v nedělním zápase začala akce kulový blesk. Po zrušení smlouvy v Polsku, vyřízení formalit na svazu v Praze, dohodě s Hlučínem mohli jet Havířovští do Olomouce, kde zkušeného záložníka zaregistrovali.

„Vůbec jsem nevěřil, že by se to dalo stihnout. Byl jsem smířený s tím, že už si do konce podzimu nekopnu. Teď jsem opravdu šťastný, že si nemusím dát pauzu. Je to pro mě zcela nový impuls a mám strašnou chuť do hry. Navíc se vracím na místo, kde jsem začínal. Jsem stoprocentně fit a připraven odevzdat na hřišti maximum,“ dodal bojovně naladěný Holý.