TJ DF HORNÍ SUCHÁ - TJ SMILOVICE 0:0

Vedoucí celek soutěže se evidentně zaměřil pouze na obranu a nakopávání míčů na vysokého Ganczarczyka. Toho si však vzal na starost kapitán domácích Kotásek, který ho zcela vymazal a během celého utkání jej nepustil do žádné šance.

Z úvodního tlaku se rodily i šance Horní Suché. Již v 8. minutě po akci Kalety se Szelongem vychytal výborným zákrokem brankář hostů Baranka. Ve 20. minutě chybělo Plachtovi půl metru k tomu, aby po stříleném centru Szelonga zasunul míč do prázdné branky. Když o tři minuty později nevyužil po akci Sukače svou další šanci Baranek, skončil poločas bez branek.

Ve druhé části se obraz hry nezměnil. Domácí pokračovali v nátlakové hře, ale velmi dobře chytající brankář hostů pochytal střely Žušky a Góje. Smilovice daly o sobě vědět až v 60. minutě, kdy dobře kopnutý přímý kop musel nadvakrát likvidovat domácí brankář Drobec. Hosté se pomalu začali osmělovat a předvedli několik rychlých protiútoků. Nejnadějnější z nich nedotáhl do zdárného konce Franek, který se ocitl zcela sám před brankářem Drobcem, ale domácí gólman proti němu vytáhl jeden ze svých bravurních zákroků. Když už utkání spělo k bezbrankové remíze, došlo v poslední minutě k nedorozumění hostující obrany. Do šance se z ničeho nic řítil Kaleta, hostující brankář ho fauloval, ale píšťalka rozhodčího Klegy zůstala němá. Gólu se tak diváci nedočkali.

„Kluci dneska odehráli nejlepší utkání jara a za dnešní výkon, nasazení a přístup si zasloužili vyhrát. Škoda jen té koncovky,“ konstatoval po zápase sekretář hornosušského klubu Jiří Bembenek.

Sestava Horní Suché: Drobec – Szelong (80. Varga), Lenčo, Kotásek, Kondziolka – Žuška, Gój, Kaleta, Baranek (65. Slovik) – Sukač, Plachta (87. Beránek). Trenér Jaromír Bembenek.