Čtyři kola před koncem mají oba týmy shodně po 47 bodech. Indiáni se netají tím, že by rádi skončili alespoň druzí, protože z této pozice mají stále teoretickou šanci na postup do divize.

„Záležet bude na tom, kolik týmů z vyšších soutěží odstoupí. Minulý rok to byla doslova žeň. Jen ve druhé lize se měnilo sedm celků a do MSFL se postupovalo i ze třetího místa, což se následně projevilo i v krajích. Uvidíme, jaká překvapení nás po sezoně čekají. Každopádně nějaké neoficiální zprávy o tom, že některé celky už nechtějí díky finančním problémům vyšší soutěže hrát, tady jsou,“ řekl sekretář klubu Bronislav Schimke.

Havířovští hráči však potřebují nejen skončit na druhém místě, ale zároveň mít co nejvíce bodů, protože jejich celkový počet může hrát velkou roli, a to s ohledem na zisky týmů na druhých místech v dalších krajích.

Hráči by chtěli navázat na výkon z posledního zápasu, ve kterém ukázali, že fotbal hrát určitě nezapomněli. Po několika špatných výkonech se jejich příznivci konečně dočkali parádního fotbalu, na kterém se podílely oba celky. „Výsledek 5:2 vůbec neodpovídal dění na hřišti. Kdo si přečte jen výsledek, tak si určitě řekne, co tam dělali. Jenže opak byl pravdou. My hráli opravdu dobře, ale domácí dávali góly. Statistiky jasně hovořili v náš prospěch. Kluci podali herně asi nejlepší výkon z celé sezony, po kterém paradoxně výrazně prohráli. Jediné, co musí zlepšit, je obranná fáze. V defenzivě jsme udělali chyby, za které jsme krutě zaplatili. Těch se musíme určitě vyvarovat,“ podotkl dále Schimke, který věří v nedělní úspěch Indiánů a uhájení druhého místa v tabulce.

Po delší době se bude v Havířově hrát opět v tradiční čas, tedy v neděli 27. května od 10.15 hodin. V týdnu už po odmlce zaviněné zraněním začali trénovat David Jílek s René Bielanem. Jejich start je však nejistý a složení stoperské dvojice bude asi záhadou až do posledního okamžiku.