MFK HAVÍŘOV – SDK BOHUSLAVICE 1:0 (0:0)

Po úvodní oťukávané se do prvních šancí dostali domácí. Jenže jejich střely mířily mimo tyče, nebo neměly dostatečnou razanci. Hosté museli brzy dvakrát vystřídat. Nejdříve odstoupil v17. minutě pro svalové zranění Adam a o minutu později i kapitán Buhla, který skončil sroztrženou kůží na noze vnemocnici na šití. Obě střídání Bohuslavicím paradoxně hodně pomohla.

Oba náhradníci totiž hráli mnohem lépe, než jejich předchůdci ze základní sestavy. Hra hostů se po jejich nastoupení rapidně zlepšila. Rázem se hra vpoli zcela vyrovnala, ale ve hře dopředu byli bohuslavičtí fotbalisté bezradní. Do největší šance se hnali ve 25. minutě. Bielan chyboval u postranní čáry, ale vpřečíslení vystihl brankář Miklas nahrávku a míč, který směřoval na volného útočníka, lehce lapil. O deset minut později předvedli Indiáni nejhezčí akci první půle. Schimke se perfektně uvolnil na pravém křídle, vnikl do pokutového území a naservíroval míč pod sebe volnému Kiselovi. Ten však vystřelil hodně slabě, takže neměl nárok na úspěch. Další akci vzápětí opět rozběhl Schimke a po další nahrávce pod sebe vzali hosté Punčochářovi jistý gól znohy na poslední chvíli. Také díky tomu šly oba celky do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu nemohl díky zranění zad nastoupit brankář Miklas. Místo něj si stoupl mezi tyče Sobek, jehož registraci vyřídili funkcionáři Havířova až vpátek. Po třech minutách domácím fanouškům pořádně zatrnulo. Po centru zlevé strany zůstala celá obrana včetně gólmana Sobka jako přibitá do země a Buchta hlavičkoval zcela sám ze čtyř metrů. Naštěstí pro Havířovany míč netrefil, jak chtěl a mířil mimo tyče. Domácí odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Indiáni předvedli povedenou kombinaci a po centru aktivního Punčocháře hlavičkoval zpěti metrů osamocený Kisel. Jenže tomu chyběly kideální pozici centimetry, takže jeho pokus skončil mimo tyče.

Hosté vpoli nadále vůbec nezaostávali, ale vútočné fázi byli nadále zcela bezzubí. Všechny akce končily daleko od branky, takže si Sobek prakticky nesáhl na míč. Rozhodující moment přišel přesně po hodině hry. Střídající Lakatos posadil roh na hlavu Škody, který otevřel skóre – 1:0. Bohuslavice se snažily odpovědět a tlačily se víc před domácí branku. V72. minutě se odhodlal ksamostatné akci Žůrek. Obrana před ním nesmyslně couvala, až dala tomuto hráči možnost zakončení zhranice pokutového území. Jeho pokus dokumentoval střeleckou impotenci hostů, jelikož jeho pokus skončil hodně daleko mimo branku.

Vzávěru mohli Havířované svůj náskok zvýšit. Dvakrát se do šance dostal Košťál. Vprvním případě mu chyběl jen kousek ktomu, aby poslal míč do prázdné branky a ve druhém hlavičkoval těsně nad. V83. minutě postupoval sám na brankaře Schimke, ale jeho nepovedený pokus stačil gólman Šehovič vytlačit mimo tyče. Závěr hosté psychicky nezvládli. V 84. minutě si sice po odpískání pohrál domácí Lakatos smíčem víc, než by měl, ale pomsta Buchty, jenž ho srazil na zem, byla zcela nepřiměřená. Nemohlo následovat nic jiného, než červená karta. To neunesl neustále sprostě protestující Kretek, který rozhodčímu vynadal od plic a musel po další červené kartě společně se svým spoluhráčem také předčasně pod sprchy. Kalich hořkosti musely Bohuslavice vypít vposlední minutě zápasu. Při sóle střídajícího Staufčíka stáhl Polomský unikajícího domácího borce za dres, za což viděl druhou žlutou a hosté dohrávali vosmi. Ani to jim nebránilo vútočení, ale víc než dva rohy už vytěžit nedokázali.

„Naše výhra byla zcela zasloužená. Hosté nepředvedli vútočné fázi vůbec nic, takže nemohli uspět. Naproti tomu my jsme měli dát alespoň jeden další gól, abychom se uklidnili. Šancí jsme na to měli dost. Výkon měl sice ktomu optimálnímu daleko, ale to se dalo vprvním zápase sezony čekat. Klukům patří určitě poděkování, protože nelehkou roli zvládli,“ řekl po utkání trenér Havířova Milan Procházka.

Branka: 60. Škoda. Rozhodčí: Kypr – Nedbal, Mikula. Diváků: 1200.