MFK HAVÍŘOV - SLAVOJ BRUNTÁL 3:1 (0:1)

Domácí nezačali vůbec dobře. V podstatě navázali na velmi špatný výkon z předešlého utkání. Pohyb bez míče pro ně jako by neexistoval. Indiáni navíc nezvykle často chybovali v přihrávkách, takže chytře hrající Bruntál nemusel odrážet žádný nápor. Hosté brzy poznali, že jim nehrozí žádné nebezpečí a začali sami útočit. Jejich akce byly mnohem nebezpečnější, takže mnohem více práce měl překvapivě domácí brankář Miklas. Ten musel dokonce dvakrát vytáhnout perfektní zákroky proti střelám z bezprostřední blízkosti. Hlavně díky němu drželi Havířované bezbrankový stav. Havířovu to v poli nešlo a spoléhat se na standardní situace vůbec nemohli, jelikož je zahrávali mírně řečeno hodně špatně. Hosté se nejen lépe pohybovali, ale kupodivu také více bojovali, což značně kontrastovalo s laxním přístupem domácího favorita. Bruntál se dočkal zaslouženého vedení až ve 41. minutě, kdy si na centr naběhl Cabal a hlavou nedal Miklasovi šanci – 0:1.

Trenér Rozhon asi hráčům v kabině pořádně domluvil. Pauzu využil hned ke dvěma změnám a střídání se mu stoprocentně vydařilo. Do útoku přišel Staufčík, který dokázal konečně hru pořádně rozhýbat. Na vyšší rychlostní stupeň rázem zapnuli všichni Havířované a hosté se začali dostávat do problémů. V 57. minutě předvedl parádní akci právě střídající Staufčík. Od postranní čáry vnikl do pokutového území, přešel přes tři protihráče a střelou na zadní tyč vyrovnal nezadržitelně na 1:1. O osm minut později už Indiáni vedli. Aktivní Staufčík našel přesným centrem Punčocháře, a ten hlavou dokonal obrat ve skóre. Bruntál tyto dva góly zlomily a o chvíli později už mohl prohrávat o dva góly. Další hlavička Punčocháře však mířila ze stoprocentní pozice nad branku. S přibývajícím časem začaly hráčům Slavoje docházet fyzické síly a domácí jasně dominovali. Poslední branku přidal po vydařené akci Kisel, který důrazným skluzem upravil na konečných 3:1.

„První poločas jsme hráli opravdu katastrofálně. Nevím, čím to může být. Co se mohlo stát, že hráči najednou od zápasu v Bohumíně nejenže nebojují na sto procent, ale také kazí spoustu nahrávek a zahrávají mizerně i standardky,“ zlobil se na své svěřence trenér Martin Rozhon. „Na druhou stranu jsme se dokázali ve dvou zápasech po sobě vyrovnat s nepříznivým stavem a pokaždé získat všechny body, což je nejdůležitější. Doufám, že výkonem ve druhé půli jsme už matné výkony definitivně přerušili, což bychom mohli potvrdit v následujících dvou domácích utkáních,“ dodal havířovský kouč.

Branky: 67. Staufčík, 75. Punčochář, 84. Kisel – Cabal, 520 diváků.

Sestava MFK Havířov: Miklas – Vlček, Košťál, Jílek, Dedek – Schimke (46. Mušálek), Miczka, Lakatos, Kisel – Kozel (46. Staufčík), Punčochář (81. Zoller). Trenér Martin Rozhon.

Fotbalisté MFK Havířov odehrají další mistrovské utkání opět na domácím hřišti, a to v sobotu 5. května od 16.30, kdy přivítají tým Čeladné.

Další výsledky: Krajský přebor mužů
Pustá Polom-Kobeřice 0:0, 140 diváků.
Háj ve Slezsku-Frýdlant nad Ostravicí 1:3 (0:1), Trupl - Tošenovjan, Somr (penalta), Guzsi, ČK: Pokluda (F.), 110 diváků.
Bohuslavice-Krnov 4:2 (1:1), Buhla 2, Dihel, Bunček - Satke, Garba, 130 diváků.
Čeladná-Vratimov 3:0 (1:0), Matýsek, Zouhar (penalta), Hába, ČK: Beránek (V.), 130 diváků.
Staré Město u Bruntálu-Petřkovice 3:1 (2:0), Odstrčil, Pánek, Korch - Michálek, 150 diváků.
Lichnov-Poruba 1:1 (0:1), Dědík - Voznica, ČK: Polanský (L.), 140 diváků.
Bohumín-Velké Hoštice 1:1 (1:0), Kempný - M. Pluschke, 220 diváků.