A měl proč. Indiáni sice začali pěkně zostra, ale spálili, co se dalo. Největší šanci měli v 6. minutě, kdy bekům utekl Punčochář. Brankář Chlebek jeho nájezd zlikvidoval, ale jen k volnému Machálkovi, který však dokázal stoprocentní šanci zazdít. S postupem času začali vystrkávat drápky i hosté, kteří hráli v poli velmi dobře. Prokazovali, že ne náhodou jsou pasováni na největšího adepta postupu do krajského přeboru. Nutno dodat, že jim situaci notně usnadnili lehkovážně hrající Havířované. Ti se místy utápěli v nesmyslných individuálních akcích a navíc dělali zmatky a díry ve středu obrany. První ještě hosté nepotrestali, ale ve druhé, kdy stoper Bielan působil spíš jako kuželka, už využili k získání vedení 0:1. Po góle se obraz hry moc nezměnil. Domácí se snažili, ale k ideálu měli hodně daleko. Jejich snaha byla odměněna po 35. minutách, kdy další úprk Punčocháře zakončil s přehledem Staufčík.

Ve druhé půli domácí kouč prostřídal sestavu a Indiáni začali pořádně tlačit. Jenže v koncovce se jim nedařilo. Po centru Čuboka hlavičkoval zcela osamocený Valigůra, jenže v ideální pozici trefil jen brankáře. Po další šanci se dostal odražený míč k volnému Kozubíkovi, který ho poslal nechytatelně pod břevno 2:1. Stejný hráč, který absolvoval v havířovském dresu premiérovou zkoušku, stačil předtím zahodit samostatný nájezd po ideálním uvolnění Pristáše. Víc toho Havířované nestihli, takže po rozpačitém výkonu vyhráli jen 2:1.

„Hráčům jsem dal na čtvrtek volno, ať se vzpamatují. V pátek si určitě vyslechnou svoje, jelikož takovým stylem se prezentovat nemohou. Někteří hráči, se kterými jsem počítal do základní sestavy, mě hrozně zklamali. Kdybychom tak hráli s Bohuslavicemi, čekala by nás ostudná prohra. Bude mytí hlav. Je možná dobře, že tento výpadek přišel teď a v neděli už bude vše fungovat, jak má,“ dodal Procházka.

Zápas MFK Havířov – Bohuslavice začíná tradičně v neděli od 10.15 hodin. Jedná se o velmi důležitý vstup do soutěže, takže Havířov bude chtít v domácím prostředí vyhrát. Čeká ho velmi silný soupeř, který po vypadnutí z poháru na poslední chvíli kádr ještě posílil. Fandové Indiánů jsou nažhaveni a berou zápas jako odvetu za postupový souboj z minulého ročníku krajského přeboru, jenž vyzněl lépe pro Bohuslavice. „My to tak vůbec nevnímáme. Spíše se snažíme hráče od podobných myšlenek ubránit. Je to nová soutěž, nové celky a musíme jít do zápasu s čistou hlavou,“ podotkl havířovský kouč.