MFK HAVÍŘOV – HÁJ VE SLEZSKU 3:1 (1:1)

Domácí v obraně s Jílkem slibovali před utkáním, že naváží herně na výkon zposledního zápasu vBohuslavicích. Jenže jejich přání zůstalo, hlavně vprvním poločase, hodně vzdáleno realitě. Indiáni dali spíše vzpomenout na herně nevydařené zápasy, které vyvrcholily krutou domácí porážkou od Petřkovic. Hosté působili od prvních minut mnohem fotbalověji. U všech míčů byli dříve a překvapivě určovali tempo hry. Havířované působili zakřiknutě. O aktivitě a napadání, které by hosty znervóznilo, se nedá vůbec mluvit. Jediné štěstí pro domácí bylo to, že Háj nebyl nebezpečný vkoncovce. Několik slibných akcí skončilo mimo a standardní situace si domácí obrana pohlídala. Ve hře dopředu však Indiáni tápali.

Přesto se ve 20. minutě dostali domácí do vedení. Obrana Háje zazmatkovala a jeden zbeků nešikovně fauloval vpokutovém území Kisela. Nařízenou penaltu proměnil Lakatos a Havířov vedl 1:0. Chvíli to vypadalo, že se Indiáni konečně chytli a začnou hrát to, co se od nich očekává. Jenže o osm minut po prvním gólu chybovala obrana a následně zahrál Jílek nechtěně rukou vpokutovém území, takže hosté zdalší penalty zaslouženě vyrovnali na 1:1. Tato branka domácím celkem pořádně otřásla. Hosté byli až do konce první půle lepší, ale přes řadu slibných šancí už druhý gól nepřidali.

Do druhého poločasu nastoupil po dlouhotrvajícím zranění poprvé na jaře do obrany René Bielan. Jeho pobyt na hřišti byl citelně znát. Tento hráč dovedl skleslý tým vyburcovat a hnát za úspěchem. Vúmorném vedru hostům navíc znatelně docházely síly. Indiáni sice nehráli nijak oslnivě, ale už to byli oni, kdo určoval dění na hřišti. Domácí se prosazovali hlavě po stranách hřiště, kde dokázal akce rozhýbat opět hlavně agilní Schimke. Právě po jeho centrech hrozilo hostům největší nebezpečí. Dlouho se však trápili domácí střelci. Největší šance pálili hlavně Kisel a Punčochář. Druhý jmenovaný nakonec dokázal protrhnout střeleckou smůlu, když se v68. minutě dostal kodraženému míči a zpěti metrů už nedal gólmanovi háje žádnou šanci – 2:1.

Oživení přinesl také příchod Štvrtni. Ten hned po nástupu na trávník orazítkoval hlavou břevno, ale hlavně rozpohyboval útok, který začal unavené obraně hostů dělat stále větší problémy. Deset minut před koncem vysunul Miczka ideálně Punčocháře. Ten sice sólo nezakončil ideálně, ale štěstí stálo při něm, když se odražený míč vrátil kjeho kopačkám a svoji druhou brankou zvýšil na 3:1. Hosté už za úmorného vedra na zvrat nepomýšleli, takže si Indiáni vítězstvím pojistili průběžnou druhou pozici. „Dnes můžeme být spokojeni hlavně sbody. Ty jsme vykopali vlepší druhé půli. Výkon oproti minulému týdnu? To se nedá vůbec srovnat. Lámeme si hlavu, čím to může být. Hráči jako by totálně ztratili šťávu. Počasí mohlo hrát svou roli, ale na to se fotbalisté nemohou vymlouvat. Asi se musejí pořádně zamyslet nad přístupem. Na nejdůležitější zápasy se dokázali vždy připravit a vyhecovat, ale jindy jako by neměli úctu před soupeři. Na druhou stranu se opět potvrdilo, že fotbal nemá logiku. VBohuslavicích jsme hráli dobře a prohráli. Teď jsme herně nepřesvědčili a máme všechny tři body. To asi nepotřebuje další komentář,“ řekl po utkání sekretář klubu Bronislav Schimke.

Branky: 19. Lakatos (penalta), 68. a 80. Punčochář, diváků: 580.

MFK Havířov: Miklas – Vlček (46. Bielan), Jílek, Košťál, Dedek – Schimke (77. Kroužek), Miczka, Lakatos, Kisel – Punčochář, Kozel (65. Štvrtňa).