KRNOV – MFK HAVÍŘOV 1:1 (0:1)

Na domácím celku byla na první pohled nervozita. Důležitost existenčního zápasu jim očividně svazovala nohy. Toho Havířované využili a okamžitě se chopili taktovky. Mnohem lépe se pohybovali a díky dobrým akcím po stranách hřiště neustále zaměstnávali obranu Krnova. Ta odolávala mnohdy svelkou dávkou štěstí. Hodně práce jim přidělávala neúnavná dvojice útočníků Punčochář a Kroužek. Velmi aktivně si počínal také Schimke, po jehož akcích hrozilo největší nebezpečí. Centry však zadáci odvrátili, nebo míče končily po zakončení mimo tyče.

Po jedné povedené kombinaci se dostal do velkého vápna Miczka. Ten našel zpětnou přihrávkou Lakatose, který zvelmi nadějné pozice pálil nad domácí svatyni. Hlavičce Punčocháře chyběly centimetry. Stejnému hráči chyběl kousek kmíči, aby zakončil do prázdné branky. Domácí se mohli paradoxně dostat do vedení po chybě Vlčka, ale zadáci stačili jeho kiks včas napravit. Krnovští sice potřebovali body, ale vprvní půli mohli pouze čekat, jestli přežijí soustavný tlak hostů bez úhony. To se jim nakonec nepodařilo. Ve 41. minutě předvedli indiáni parádní akci na levé straně, Kroužek vybídl ke skórování Punčocháře, a ten zblízka napálil míč nekompromisně do sítě – 0:1. Poločasový výsledek mohl být při lepší koncovce pro Havířov určitě mnohem příznivější.

Do druhé části už vstoupili domácí mnohem lépe. Vytáhli lepší obranu a hlavně začali více běhat a bojovat. Hosté neměli tolik času na rozehrávku a místo kombinační hry začali více nakopávat dlouhé míče. Vynecháním středové řady utrpěla kvalita hry. Přesto byli Havířované nadále jasně lepší a pomýšleli na zvýšení náskoku. V61. minutě přišla na řadu velká hrubka stopera Bielana. Ten si vobraně zahrál před vápnem kličkovanou, jenže o míč přišel a domácí se hnali do stoprocentní šance. Brankář Miklas sice první střelu výtečně zneškodnil, ale proti dorážce Satkeho už byl zcela bezmocný – 1:1.

Nabuzení krnovští fotbalisté vycítili příležitost a několikrát se dostali na dostřel. Jejich muška však byla značně vychýlená a do dalších šancí se hnali indiáni. Po rohu hlavičkoval zapomenutý Miczka ze sedmi metrů, ale míč poslal pouze do náruče brankáře. Vdalší tutovce se ocitl střídající Štvrtňa, ale ani on nedokázal míč zkrotit a efektivně zakončit. Po příchodu na hřiště vystřelil zpětadvaceti metrů Kozel, ale jeho prudká střela minula těsně cíl. Nejblíže kdruhému gólu měli Havířované v82. minutě. Centr Schimkeho tečoval jeden zbránících hráčů a krnovský gólman následně vytlačil míč konečky prstů na břevno. Smůlu podtrhl fakt, že odražený balón těsně minul zcela volného Punčocháře, který by musel do prázdné klece míč zasunout.

Když hosté nezvládli ani několik velmi nadějných přečíslení, skončil zápas remízou 1:1. Domácí oslavovali jistotu záchrany a Havířov přišel o celkové druhé místo. Výsledek nejvíce zarmoutil Čeladnou, která sice vyhrála vBruntále, ale padá do 1.A třídy ze13. místa. „První poločas jsme hráli hodně dobře. Naplno se však projevila naše slabina vzakončení. Druhá půle už nebyla tak excelentní, ale přesto jsme měli hru neustále pod kontrolou. I když už jsme neměli tak velkou převahu, vypracovali jsme si ještě větší šance. Domácí si naplno vybírali dávky štěstí a srovnali jen díky hrubce Bielana, který gól soupeři vlastně nabídl,“ řekl po utkání sekretář MFK Havířov Bronislav Schimke.

Branky: 41. Punčochář – 61. Satke

MFK Havířov: Miklas – Vlček, Jílek (72. Kozel), Bielan, Košťál – Schimke, Miczka, Lakatos, Kisel (68. Štvrtňa) – Punčochář, Kroužek.