FC TVD SLAVIČÍN – MFK HAVÍŘOV 5:1 (4:0)

Začátek zápasu vůbec nenasvědčoval tomu, že by měli havířovští hráči odjet domů snadílkou. Spíš naopak. Byli aktivní a předváděli velmi dobrý kombinační fotbal. To ostře kontrastovalo snakopáváním domácích. Ti si sničím nelámali hlavu a snažili se pouze dlouhými míči co nejrychleji dostat khavířovské brance. Tato taktika se jim začala po čtvrthodině vyplácet. V15. minutě po dlouhém nákopu pomezní sudí asi přehlédl postavení mimo hru a Fojtík se vsóle nemýlil – 1:0. Střelec úvodní branky tím nevědomky odstartoval nebývalou slavičínskou kanonádu, při které sám stihl zaznamenat hattrick. Už o tři minuty později se domácí radovali podruhé. Miklas nejdříve vytáhl zázračně střelu, která mířila do šibenice, ale pak ho nechali beci na holičkách a na druhou dorážku Fojtíka už byl havířovský gólman krátký – 2:0. Za dalších pět minut se situace téměř opakovala. Po rohu se Miklas mohl přetrhnout a výbornými zákroky dvakrát odvrátil pohromu, ale na třetí ránu už prostě neměl šanci, takže domácí vedli 3:0. Ve 27. minutě bylo o osudu zápasu definitivně rozhodnuto. Po dalším rohu beci opět zaspali a důraz domácích slavil opět úspěch, když na 4:0 zvýšil Vacula.

Ve druhém poločase už domácí ubrali na agresivitě a taktovku převzali logicky hosté. Indiáni se snažili výsledek zkorigovat a tlačili se do útoku. Za rozhodnutého stavu to nebylo nic jednoduchého. Pozorně bránící Slavičín Havířovany do šancí moc nepouštěl a vpohodě hlídal náskok. Na výkonu Indiánů bylo sympatické, že se snepřízní osudu chtěli poprat. V70. minutě za to byli odměněni. Šuster si parádně zpracoval pas Kroužka a pěknou střelou ktyči snížil na 4:1. Jenže víc už domácí svému soupeři nedovolili a dvanáct minut před koncem získali zpět čtyřbrankový rozdíl. Po centru mezi stopery se potřetí vzápase prosadil Fojtík. „Nehráli jsme vpoli vůbec špatně, ale fotbal se hraje na góly, a ty dávali domácí. Vyhráli zaslouženě a dali nám pořádnou lekci zproduktivity. Jejich důraz vpokutovém území byl příkladný. Ten navíc ostře kontrastoval slaxním přístupem obránců, kteří nechávali po odražených míčích výtečně chytajícího Miklase na holičkách,“ řekl po utkání vedoucí týmu Otto Vančák.

Branky: 15., 18. a 78. Fojtík, 23. Otepka, 27. Vacula – 70. Šustr, 150 diváků.

MFK Havířov: Miklas – Kroužek, Bielan (46. Čubok), Škoda, Machálek – Schimke, Bernatík, Lakatos, Kisel – Punčochář (46. Staufčík), Šuster.