FC VSETÍN – MFK HAVÍŘOV 3:0 (1:0)

Vsetín prozatím čekal marně na první výhru, ale vkontextu sjedním domácím odloženým zápasem byla jeho situace dosti klamavá. Na značně nekvalitní trávě se nechali hosté opatrným začátkem uspat natolik, že v10. minutě Lakatos sČubokem nepokryli rychlého Pavlince, jehož prudký centr do vápna zužitkoval Jaroš – 1:0. Tato branka nenakopla ke zvýšenému úsilí ani jeden tým. Vprůběhu dalších minut se nic zajímavého nedělo. Z hříště zaváněla nuda a o vzruch se staral je rozhodčí Bečica, který neúnavně rozděloval Indiánům jednu žlutou kartu za druhou. Po půlhodině už ji viděla celá obrana a po závěrečném hvizdu zůstal bez karty jen Bernatík. Kupodivu všichni dohráli bez vyloučení. Hosté byli sice aktivnější, ale jejich střelecká snaha končila většinou na nedalekých tenisových kurtech. Domácí už prakticky vprvní půli nevystřelili vůbec, takže diváky vzrušila nejvíc srážka Punčocháře sKašparem, po které pro oba zápas skončil.

Po změně stran trenér Procházka ve snaze oživit hru svého celku prostřídal sestavu. Jenže kýžený efekt se nedostavil. Právě střídající Kozubík v70. minutě zcela zbytečně fauloval, na následný trestný kop si naběhl Augusta, který parádní střelou hlavou do šibenice pojistil vedení Vsetína na 2:0. I vdalším průběhu hry hosté byli herně lepším celkem, jenže většina hráčů Havířova jako by neznala pojmy jako finální přihrávka, kombinace na jeden dotek nebo střela na branku. První ránu, která mohla ohrozit mladíčka Olšara vdomácí brance, byl pokus Lakatose z81. minuty, která se však pouze otřela o tyč. Jenže to už na ukazateli skóre svítil stav 3:0, protože minutu předtím po totálním kolapsu celé obrany, která snad deseti pokusy nedovedla odkopnout míč, skóroval nekrytý Kocurek.

„Bohužel musím konstatovat, že dnes mojí svěřenci nedali do zápasu vše a nechali se porazit snaživým, ale fotbalově slabším soupeřem. Když z patnácti pokusů trefíme jen jednou branku, pak si o vítězství můžeme nechat jen zdát,“ řekl po zápase havířovský trenér Milan Procházka.

Branky: 10. Jaroš, 70. Augusta, 80. Kocourek. Rozhodčí: Bečica, ČK 91. Pavlinec (V), diváci 120

MFK Havířov: Miklas – Čubok, Punčochář (45. Košťál), Škoda, Sochora – Lakatos, Bernatík, Ganaj (55. Kozubík), Schimke – Valigůra (55.Staufčík), Šuster. Trenér Milan Procházka.