„Už se samozřejmě na start soutěže těšíme. Strašně rádi bychom odstartovali vítězstvím, ale celkově bude nejdůležitější naše postavení po třicátém kole. Bažanti se totiž počítají až po honu,“ řekl sekretář MFK Havířov Bronislav Schimke.

Osud si shavířovskými fotbalisty pořádně pohrál, když hned vprvním kole svedl soupeře, kteří spolu bojovali o postup zkrajského přeboru. Indiáni vtom rozhodně nevidí výhodu. „Jestli jsme si někoho nepřáli vprvním kole, tak to byly právě Bohuslavice. Ne, že bychom se jich báli, ale celá řada lidí vnímá tento zápas jako odvetu za minulý ročník. Naštěstí máme celou řadu nových hráčů, kteří nejsou událostmi zjara vůbec zatíženi. Přílišné nahecování by nám totiž mohlo jedině uškodit,“ dodal Schimke.

Vsobotu sehráli Indiáni předposlední přípravu spolskou Osvětimí, která hraje na úrovni naší 1.A třídy. Poláci předvedli celkem solidní výkon, po kterém odjeli poraženi pouze vpoměru 2:1. To vedení MFK Havířov trochu rozladilo. „Zápas stakovým soupeřem se musí vyhrát jednoznačným způsobem. Kdybychom se představili vtakové formě i vneděli, tak bychom si asi trhli pořídnou ostudu. Naštěstí víme, že každý zápas je jiný a po dlouhém čekání a mírném podcenění se zrodil výsledek, který uspokojil spíše hosty. Něco podobného se vneděli určitě nestane,“ řekl člen výboru Otto Vančák.

Polský tým dojel kpřátelskému zápasu svíce než hodinovým zpožděním, a to díky nehodě kamionu a také zácpě na celnici. Indiáni absolvovali první rozcvičku už dvě hodiny před zahájením utkání a následně se museli rozhýbávat ještě dvakrát. To jim určitě na klidu nepřidalo a tento fakt se podepsal hlavně vzačátku zápasu, kdy byli hosté překvapivě lepší. Postupně se taktovky chytili domácí a díky dvěma gólům vyhráli první půli 2:0.

Druhá část se proměnila ve festival pálení šancí. Ty největší spálil Valigura, který nedokázal usměrnit míč do sítě ani zpěti metrů. Vzávěru se navíc ukázaly velké díry vdefenzivě. Ze tří šancí polský celek využil pouze jednu, takže o vítězství Havířov neobrali.

Po zápase trenéři uzavřeli definitivně kádr. O tom, kdo nakonec vtýmu zůstane, nechtěli prozatím hovořit. „První se to musí dozvědět hráči samotní a pak teprve veřejnost. Nebylo by fér, kdyby se někdo o svém osudu dočetl vtisku,“ řekl trenér Havířov Milan Procházka.

Poslední generálku před mistrovskou sezonou absolvují Indiáni ve středu 8. srpna, kdy na domácím hřišti přivítají od 17 hodin tým Vendryně.