PETROVICE - Nedůstojně se rozloučili s fotbalovým ročníkem 2006/07 fotbalisté Petrovic.

19.6.2007

Petrovice znovu prohrály.Foto: DENÍK/Tomáš Januszek

Fatra Napajedla – Lokomotiva Petrovice 6:1 (1:0)

Z Napajedel si odvezli rovnou půltucet gólů. Čestný úspěch hostí zaznamenal zkušený Artur Wojnarovský, jehož brankou se hosté loučili s divizní soutěží. O výsledku rozhodlo 17 minut druhého poločasu, v nichž Lokomotiva inkasovala čtyřikrát. První půle konečnému debaklu moc nenasvědčovala. Domácí Fatra sice hostům zatápěla, ale nakonec překonal výborného Poláška pouze J. Samsonek. Střely Zatloukala a F. Samsonka totiž skončily vedle a F. Dvořáčka petrovický brankář bravurně vychytal. Za Petrovice odpověděl Kumpán, jehož táhlá střela minula břevno. Nástup do druhé půle měli Petrovičtí jako ve špatném snu.

Po chybě Madariho vsítil v 50. minutě druhý gól M. Dvořáček, neuběhla ani minuta a centr Haše dopravil do Poláškovy sítě potřetí J. Samsonek. V 55.Ilustrační foto minutě pak Polášek chytil, ani neví jak, hlavičku Melichárka ze dvou metrů. Šokovaní hosté se probudili po hodině hry. Brzóska, který nastoupil s nakopnutým kotníkem, se dostal až do vápna, ale tam jeho snaha skončila na brankáři Krajčovi. Takže si slovo vzali zase hráči Napajedel. M. Dvořáček v 63. minutě upravil na 4:0, neuběhlo ani šedesát sekund a střídající Sklenář zvýšil na pětibrankový rozdíl. Netečnost obránců hostí byla znatelná. „Zase jsme soupeři svými hrubkami v obraně umožnili laciné góly. Buď jsme špatně rozehráli, nebo hráči včas nepřistupovali k soupeři, který tak dostal prostor i čas na střelbu,“ definoval hlavní problém Petrovic Bruno Kencki, sekretář klubu.

V 68. minutě završil střeleckou smršť domácích Melichárek. Pak se hosté oklepali. Janovského střelu zneškodnil Krajča, ale na pohotovou dorážku Wojnarovského už nestačil – 6:1. Krajča posléze ještě vytáhl Kumpánovu jedovatou ránu na roh a stejně si počínal v poslední minutě při šanci Bělunka. Petrovice tedy v závěru ožily, ale nejspíš to bylo způsobeno dostatečným náskokem Napajedel, které už neměly důvod hnát se dopředu.

Branky: 19. a 51. J. Samsonek, 50. a 63. M. Dvořáček, 64. Sklenář, 68. Melichárek – 81. Wojnarovský. Rozhodčí: Beneš, žluté karty: 0:1, diváci: 100. Petrovice: Polášek – M. Bielan, Madari, Wojnarovský, Sehnal – Janovský, Vančo, Brzóska, Bělunek – Minárik, Kumpán. Trenér: Marek Bielan.