Sokol Dolní Lutyně – SK Staré Město 5:1 (3:1)

U všech podstatných momentů byl Daniel Osička. Nápor domácích ještě ani nestačil vyšumět, když se Osička z první vážnější akce přesně trefil – 1:0. O chvíli později byl v čisté šanci P. Vanečko. Po centru Osičky ale z pěti metrů nedal. Pak odpověděli i Staroměstští. Brankář Mrázek chytil Panáčkovi reflexivně střelu z malého vápna. Domácí toto varování nebrali vážně, a tak je po chybě Hanuska vytrestal Baroš, který využil nahrávky Šafranka. „Ale neměl jsem strach, že bychom nevyhráli. Hosty jsme do blízkosti naší brány moc nepouštěli. Tohle byla výjimka,“ upozornil sekretář domácího klubu Václav Šostok.

Další dění mu dalo za pravdu. Ještě do poločasu upravili Konečný dalekonosnou ranou a P. Vanečko „angličanem“ po akci Goduly na 3:1, zatímco hosté se nezmohli na nic. A po obrátce to platilo tuplovaně. Nutno ovšem dodat, že tempo hry hodně opadlo. Nikdo se ve velkém horku nechtěl zbytečně honit, domácí pouze kontrolovali výsledek. „Hra upadla do průměru a hrál se pěší fotbal. Ale ani za těchto okolností jsme soupeře k ničemu nepustili. Myslím, že se musel hodně divit, jak jsme ho přejeli,“ smál se Šostok.

V 74. minutě vypracoval Osička gólovou možnost pro Godulu, ten zblízka nezaváhal – 4:1. Poté zlikvidoval Mrázek propagační střelu Slívy ze dvaceti metrů a poslední slovo letošního ročníku z pohledu Lutyně si vzal nejnebezpečnější hráč Sokola Osička. Jelikož střetnutí brankově otevřel, považoval zřejmě za vhodné, aby jej také ukončil. A tak si povodil celou obranu Starého Města včetně brankáře Valase a dloubákem do prázdné stanovil konečný účet střetnutí na 5:1.

Branky: 3. a 89. Osička, 31. Konečný, 45. P. Vanečko, 74. Godula – 23. Baroš. Rozhodčí: Tabáček, žluté karty: 1:2, diváci: 150. Dolní Lutyně: Mrázek – Konečný, J. Vanečko, R. Matys, Zuček – Přeček (72. Nemček), Habrda, P. Vanečko, Hanusek (80. Vlček) – Osička, Godula. Trenér: Pavel Juřenčák (t. č. na dovolené).