Tým se přes zimní přestávku vlastně vůbec nedoplnil o nějakého kvalitního hráče a na jaře kráčel od porážky k porážce. Na dvě kola mu sice přišel pomoci štírek Klos, ale když viděl, že i veškerá jeho snaha je marná, brzy to vzdal. „Snad jej v týmu přivítáme na podzim,“ přál si vroucně Bruno Kencki, sekretář Lokomotivy. Názor ostříleného petrovického činovníka Bruna Kenckého byl po závěrečném kole soutěže zřejmý: „Odešel nám Klos, Ogon, Pietras, do Karviné se vrátil Bernatík. Já to považuji za citelné oslabení týmu a pokud někdo tvrdí opak, je to jeho věc. Fakt je ale ten, že jsme na jaře nevyhráli ani jednou, byť parta hráčů byla v kabině dobrá.“ Podle něj je divizní soutěž hlavně o maximálním nasazení všech hráčů a to se v případě Petrovic nedělo. V jarním pokračování soutěže vybojovala Lokomotiva mizerné čtyři body za čtyři remízy (a to se ještě první jarní kolo, v němž Petrovice remizovaly, předehrávalo na podzim). To na záchranu v letošní divizi nemohlo stačit ani náhodou.

„Jsme si toho vědomi. Letos byla soutěž náročnější než v minulých sezonách, kvalitní celky ze Zlínského kraje ji obohatily,“ upozornil Kencki na účast silných týmů ze střední Moravy. Měl ostatně pravdu. Svaz před sezonou zamíchal ustáleným pořadím v divizních soutěžích, zlínské týmy přesunul ze skupiny D do „éčka“ k mančaftům z Moravskoslezského kraje a vytvořil supersilnou divizi, ve které se to od začátku pěkně mydlilo. Ani suverénní Kroměříž neměla po podzimu nic jistého. Na záda jí dýchaly Dětmarovice a teprve na jaře se rozhodlo o postupu Hanácké Slavie. Kromě ní skončily v první polovině divizní tabulky ještě další čtyři týmy Zlínského kraje. Nejhorší Bystřice p. H. obsadila „až“ desáté místo. Naopak Zábřeh, který dlouhá léta patřil k starousedlíkům divizní skupiny E, letos hladce vyhrál jižní moravskou divizní skupinu, evidentně slabší od té, v níž bojovalo pět okresních týmů Karvinska. Nyní se tedy vše přesunuje do krajského přeboru. Kromě Petrovic v něm budou startovat i celky Albrechtic a Českého Těšína, které rovněž spadly.

„Bude to výhoda. Moc se nenajezdíme a ušetříme nemálo finančních prostředků. Cesty do Otrokovic, Napajedel a podobně nás docela vysávaly,“ poukázal Kencki na ekonomický ekvivalent. Lokomotiva si sezonu logicky vyhodnotila velmi kriticky. U mužstva končí trenér Bielan, na jeho místo přijde nový kouč. „Jednáme s dvěma trenéry, snad se domluvíme aspoň s jedním do dvou týdnů. Teď mají hráči dovolenou, první akcí v nové sezoně bude fotbalový Memoriál bratří Haasů, který pořádáme,“ informoval Kencki. Petrovický tým dozná nejspíše málo změn. Tým fotbal hrát určitě nezapomněl, třeba v Kroměříži sehrál naprosto vyrovnanou partii a prohrál jen 3:4. I domácí se tenkrát hodně divili, jak to, že Lokomotiva s takovou hrou figuruje na samém dnu tabulky. „Srážely nás neproměněné šance a laciné chyby v obraně. První gól vám vždy psychicky hodně pomůže, my ale většinou jako první inkasovali,“ stručně zanalyzoval hlavní problém týmu Bruno Kencki. Mančaft by tedy neměl být rozprášen, chce to jen určité oživení a návrat víry ve vlastní schopnosti.