Na sobotní duel se staronovým nováčkem ze Zábřehu se Karvinští vyloženě těší. „Náš dojem z přípravy je pozitivní, mužstvo předvádělo kvalitní výkony. Nové posty v sestavě si sedly, máme teď vyrovnaný tým ve všech řadách. Na každý post máme připraveny dva hráče, existuje i několik variant složení základní jedenáctky. V přípravě jsme porazili i dva druholigové týmy, takže si kluci ověřili, že by letos mohli hrát skutečně na špici soutěže,“ je optimisticky naladěn asistent trenéra Hajného Miroslav Štěpánek. Sestava, která vyběhne tuto sobotu na trávník proti Zábřehu, by měla být hodně podobná té, kterou nabízíme: Kučera – Reichl, Gill, Mašlej, Knötig (Vaculín) – Sourada, Dohnal, Chlebek, Miko – Opic (Urban), Juroszek.

„Váháme ještě na jednom postu. Který to je, si ale necháme pro sebe,“ podotkl s úsměvem Štěpánek. MFK Karviná zahájil přípravné období porážkou od orlovské Slavie na Memoriálu Haasů v Petrovicích a skončil jej výhrou nad stejným soupeřem minulou sobotu v Karviné. Protivníci třetiligového týmu se pohybovali od úrovně II. ligy po krajský přebor. MFK pětkrát vyhrál, dvakrát remizoval a jednou prohrál. Pětkrát se do sítě soupeřů trefil dvacetiletý Filip Juroszek, nadějný mladý hráč, který vytvoří údernou útočnou dvojici se zkušenějším kolegou Martinem Opicem. Ve středové formaci by měli oplývat jistotou zkušení borci Sourada, Chlebek, Miko a Dohnal. Podle toho, jestli bude hrát Karviná doma nebo venku a podle síly soupeřů se může složením záložní čtveřice hýbat.

Do obrany se už na jaře posunul Petr Mašlej, ikona karvinského klubu, kterému by parťáky měli dělat Reichl, Gill a Vaculín nebo Knötig. V úvodním kole proti Zábřehu by mohla v karvinské sestavě vyběhnout na trávník až pětice nových posil včetně slovenského brankářského mladíka Tomáše Kučery. Jak se dalo očekávat, Karviná bere na úvod jen výhru.