MFK Karviná – Sulko Zábřeh 1:1 (1:0)

Hosté v nastaveném čase srovnali a potrestali nepovedený výkon domácích z druhé půle. S tou první mohl být karvinský trenér Pavel Hajný spokojen. Ostatně jeho hráči taky. Jediným vážnějším momentem hostí, a to ještě s přimhouřením obou očí, byla totiž střela Svozila v 41. minutě vysoko nad. A to bylo z hostující strany vše. Po počátečním oťukávání se taktovky chopili domácí a vytvořili si územní převahu. Měli více ze hry, pokoušeli se o střelbu, úvodním pokusem se prezentoval Dohnal. Mírný tlak Karviné gradoval po půlhodině hry, kdy vracel po průniku do šestnáctky Urban míč od brankové čáry na malé vápno, ale bohužel Reichl na míč nedosáhl a po něm Opic ve vyložené pozici také ne. Jenom míč tak „štrejchnul“ a z nadějně vyhlížející akce sešlo.

V 35. minutě se dostal k zakončení po Mikově centru z levé strany aktivní Reichl, ale ránu mu zablokoval Pobucký. Gólu se diváci dočkali až dvě minuty před přestávkou. Opic po zasekávačce ve vápně tvrdě vystřelil, brankář Janků jeho pumelici stačil jen vyrazit, ale pouze k Urbanovi, jenž vyhrál hlavičkový duel s Cetkovským a ťuknul míč hlavou do prázdné svatyně – 1:0. Brzy po obrátce mohli Karvinští rychle rozhodnout. Centr Reichla se snesl na hlavu Opice, ten v jasné příležitosti mířil mimo. Bohužel to taky byla jediná vyložená šance domácích ve druhé půli. Od situace, kdy v 66. minutě hlavičkoval nebezpečně zábřežský Šalamoun, byli hosté aktivnější, naopak domácí hodně kazili. V 88. minutě vyškrábl Novákovi jasný gól brankář Kučera. Nápor soupeře nakonec doznal gólového vyvrcholení ve druhé, možná už třetí minutě nastaveného času.

Nakopnutý a v normální situaci nicneříkající balon se dostal do velkého čtverce, Mašlej se nedomluvil s Kučerou, nechal hlavičkovat Mičundu, kterému míč doslova spadnul na hlavu a zaplul do brány – 1:1. Není divu, že zklamaní diváci byli ze zbytečné ztráty tří bodů v závěru hodně nazlobení.

Branky: 43. Urban – 90(+2). Mičunda. Rozhodčí: Býma, žluté karty: 1:3, diváci: 340. Karviná: Kučera – Reichl, Gill, Mašlej, Knötig (78. Valový) – Sourada, Dohnal (57. Chlebek), Vávra, Miko – Urban (67. Juroszek), Opic. Trenér: Pavel Hajný. Další zápas hraje Karviná v sobotu ve Frýdku-Místku. Zápas na Válcovnách začíná dopoledne v 10.15 hodin.