MFK Karviná – Hanácká Slavia Kroměříž 1:2 (0:0)

Pouhých 150 diváků dorazilo na duel s kroměřížským nováčkem, jenž se zatím potácí překvapivě na spodku tabulky, ačkoliv kvalitou kádru patří do první pětky. Ti, co zůstali doma, však nelitovali. Domácím se v tomto duelu nedařilo zhola nic. Kazili přihrávky, byli pomalí, prohrávali souboje a nedávali branky. Nedávali je proto, že se vlastně ani nedostávali do šancí. I gól Opice byl víceméně náhodný. Byl to prostě totálně nepovedený výkon a je třeba na něj co nejrychleji zapomenout. Až do 20. minuty se jednalo o zcela otevřené utkání, anebo spíše zavřené, protože šance nebyly vzhledem k pozorným obranám žádné. Pak ale začali mít navrch rychlejší a pohyblivější hosté.

V 27. minutě orazítkoval tyč Ševčík, nejlepší hráč na hřišti, když čím dál více laxnější defenziva domácích dávala Kroměříži pořád více prostoru. Po dalších pěti minutách prošel centr přes celé vápno domácích znovu bez povšimnutí karvinských hráčů. Janča jej naštěstí promáchl a Dobeš mířil vedle, jinak by to byl jistý gól. Posledních deset minut už měla jednoznačně více ze hry Hanácká Slavia a v tomto duchu se odehrál i druhý poločas. Na jeho startu dal sice gól Opic, když odhlavičkoval za záda Drápely padající list, směřující do hostujícího vápna, ale pak odcentroval Ševčík na Třasoně, který nerušeně s přehledem umístil balon k tyči Kučerovy brány a bylo brzy srovnáno.

V 63. minutě minul Vávra jen o centimetry kroměřížskou svatyni, a to bylo z domácí strany zhruba vše. Pak ještě Reichl hlavičkoval vedle, ale to už se prosazovali především hosté. V 73. utekl po chybě Buryána obraně Ševčík a exportní bombou do šibenice poslal hosty do vedení – 1:2. Ihned poté odmítl po chybě brankáře Kučery tentýž hráč pojistit výsledek. Místo do prázdné brány zamířil jen do karvinských obránců. V 81. vyslal Ševčík do uličky obraně unikajícího Třasoně, toho stáhl Gill a kopala se jedenáctka.

Penaltový mág Kučera, který takto zlikvidoval v 1. kole poháru druholigový Hlučín, ji však Mazouchovi chytil. V tu chvíli se zdálo, že by toho mohli domácí využít alespoň k zisku bodu, když se jich takhle drží štěstí. Zvláště poté, co Mazouchovu střelu z trestného kopu zblokovala domácí zeď na vlastní břevno. Jenže Karvinští se nezmohli na nic. Když už hráli vabank, Kroměříž mohla opět dvakrát pojistit výsledek. Poprvé byl ale proti Kučera (chytil Třasoňovi téměř jistý gól), poté Ševčík minul naprosto odkrytou bránu, když Kučera se pohyboval zcela mimo svůj prostor.

Branky: 46. Opic – 50. Třasoň, 73. Ševčík.

Rozhodčí: Straka, žluté karty: 2:1, diváci: 150.

Karviná: Kučera – Reichl, Gill, Buryán, Knötig (72. Urban) – Sourada (46. Valový), Mašlej, Giňa, Chlebek (46. Vávra) – Opic, Juroszek.

Trenér: Pavel Hajný.

Další zápas hraje Karviná ve středu s Bystrcí.