Na nerovném hřišti v Dolních Domaslavicích se uskutečnil další přípravný zápas, který proti sobě svedl celky MFK Havířov a MFK Karviná. Třetiligový favorit vyhrál po mírné převaze hladce 3:0.

„Je to trošku kruté. I když jde o přípravu, tak takhle vysoká porážka po tom, co se dělo na hřišti, zamrzí. Každopádně Karviná byla lepší a vyhrát si zasloužila. My jsme však měli využít alespoň jednu z řady šancí, které jsme si připravili, a výsledek mohl vypadat přijatelněji,“ řekl po zápase trenér Havířova Milan Procházka.

„Můžeme být s hrou i výsledkem spokojeni. Nastoupili jsme v kombinované sestavě. Každý poločas hrála jiná sestava. Ještě kdyby tak bylo v pořádku hřiště, tak by bylo všechno fajn,“ upozornil hrající manažer Karviné Petr Mašlej na absolutně nevyhovující stav hrací plochy v Domaslavicích. Havířov zkoušel v utkání další dva hráče z Baníku Ostrava. Jednalo se o stopera Romana Košťála a záložníka Michala Lakatose.

Oba už v Havířově hráli minulou sezonu, ale na letní přípravu se vrátili do Baníku Ostrava a nový trenér je chtěl vidět v akci. „O jejich možném angažování se rozhodne až koncem týdne. Pouze po jednom utkání bych nechtěl vyřknout předčasný ortel,“ uvedl dále Procházka.

Také Karviná nehrála od začátku v nejsilnější sestavě, ale začala s chutí. Její šance vychytal dobře chytající Miklas, který nestačil až na dvojitou dorážku Juroszka – 1:0. Aktivní David Sourada se snažil hned několikrát o zakončení, ale branku trefit nedokázal ani jednou.

V prvním poločase mohli skórovat i Havířované, ale v koncovce zklamal hlavně Múdrik, který v ideální pozici nezpracoval dobře míč a dvě přečíslení Indiánů vyzněly do ztracena.

Ve druhém poločase se hra více otevřela a šance přibývaly na obou stranách. Karvinský Opic se vyhnul ofsajdové pasti a po samostatném nájezdu a následné kličce se štěstím zvýšil na 2:0. Poté se do obrovských příležitostí dostali Indiáni. Jenže Robenek se převlékl do dresu paliče šancí a ani Lakatos nedokázal vystřelit tak, aby vážněji ohrozili gólmana Kučeru. Ten následně zázračně vychytal i šance Staufčíka z bezprostřední blízkosti, čímž potvrdil skvělou formu, kterou se prezentoval v přípravě i pohárovém střetnutí s Hlučínem.

V závěru stanovili karvinští fotbalisté konečný výsledek po druhém zásahu Opice na 3:0. „V tuto chvíli je náš kádr uzavřen. Pokud někdo další přijde, bude se jednat vyloženě o posilu pro základní sestavu,“ dodal Mašlej.

„My jsme si dnes vyzkoušeli další možné herní varianty, a to je nejdůležitější. Jsem hrozně rád, že jsme našli další alternativy na jednotlivé posty, které bychom mohli v mistrovské sezoně použít,“ dodal havířovský kouč Milan Procházka.

Karvinští, kteří v sobotu 4. srpna sehrají na domácím hřišti od 10.15 generálku s Orlovou, mohou být spokojeni s útočnou činností mužstva. Třeba Filip Juroszek se dosud trefil v každém zápase, ve kterém hrál, nyní se zapsal mezi střelce i jeho zkušenější kolega z útoku Martin Opic. „To nás pochopitelně těší, hlavní ale bude, aby forma vydržela i do mistráků,“ přeje si logicky Petr Mašlej.

Branky: Opic 2, Juroszek.