Tristní bilance Karviné na jaře pokračuje. Svěřenci trenéra Petra Mašleje nestačili v domácím prostředí na Břeclav, prohráli stejně jako naposledy doma s Frýdkem-Místkem 1:2 a byla to už jejich šestá porážka z posledních osmi utkání.

MFK Karviná – Městský SK Břeclav 1:2 (0:0)

Přitom na podzim Karviná vyhrála v Břeclavi jasně 4:1. Diváci sledovali od samého začátku nezáživnou podívanou. Plno nepřesností na obou stranách znemožňovalo oběma týmům dostat se do potřebného tempa. V úvodní šanci zápasu se objevil až v 19. minutě hostující Pekárek. Po zmatcích v karvinské obraně se dostal až před Pacanovského, ale mířil těsně vedle. Za domácí odpověděl Juroszek, když neatakován mířil tři metry za malým vápnem zcela mimo tři tyče břeclavské svatyně. Třetí šanci měli na svědomí Břeclavští, ale gól by padl do jejich brány. Jak to? Jednoduše. Opicův centr totiž před brankářem Gallou přizvedl Jurga a málem trefil vinkl vlastní brány. To bylo z první půle vše.

Bohužel ani po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Zato byly k vidění góly. Jako první zahrozili opět hosté - Pekárek trefil ve 48. minutě tyč. O šest minut později skončila Opicova tečovaná střela na boční síti. První gól přišel po hodině hry, kdy z dobrých 25 metrů napřáhl bez přípravy Demjanovič a trefil přesně k pravé tyči Pacanovského branky. Ten byl bez šance – 0:1. Odpovědět se snažil Opic, jenž málem za cenu vlastního sebeobětování narazil do tyče. Jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti však Galla bravurně vytáhl. V 72. ale Opic krásně přihrál mezi beky do šance Souradovi a ten procpal míč o tyč do břeclavské sítě – 1:1. Domácí krátce ožili, vytvořili si tlak, ten ale trval příliš krátkou dobu na to, aby Karviná otočila výsledek.

V 85. minutě se odhodlal k ráně, ne nepodobné té z 61. minuty břeclavský Gajdoš a trefil také nechytatelně k tyči – prozměnu Pacanovského levé – 1:2. Domácí tak na jaře zaknihovali do tabulky jen čtyři body za jednu výhru a jednu remízu. Hosté v Karviné předvedli nebývalou produktivitu. Ze tří střel na bránu dali dva góly a jednou nastřelili tyčku. Je rovněž k neuvěření, že prakticky v každém kole se karvinskému týmu zraní minimálně jeden hráč. Tentokrát to byl řízný obránce Gill. Trenér Mašlej tak látá díry v sestavě, jak se dá.

Branky: 72. Sourada – 61. Demjanovič, 85. Gajdoš. Rozhodčí: Fojt, žluté karty: Sourada, Juroszek, Mašlej – Vymyslický, Poredský, Demjanovič, diváci: 200.

Karviná: Pacanovský – Reichl, Ondráček, Gill (62. Vávra), Knötig – Holý, Giňa, Mašlej, Sourada (83. Urban) – Juroszek, Opic. Trenér: Petr Mašlej. Další zápas hraje Karviná v sobotu v Dolním Benešově.