MSA Dolní Benešov – MFK Karviná 0:1 (0:0)

„Pomůže nám to hodně psychicky. V opačném případě by se nám soupeř přiblížil na rozdíl dvou bodů a kluky by to pak na hřišti ve zbytku sezony zbytečně svazovalo. Vědomí, že prostě musíte vyhrát, to není při zápase nikdy dobré,“ ulevilo se i hrajícímu kouči Karviné Petru Mašlejovi. Ten musel tentokrát zaskakovat v obraně, neboť Ondráček má oteklé koleno a zcela fit není ani Giňa, jemuž se obnovilo zranění stehenního svalu. Naštěstí ostatní hráči se začínají dávat do pořádku, takže karvinský lazaret už není tak značný jako před dvěma třemi týdny.

V Dolním Benešově začali hosté zakřiknutě a dvacet minut trvalo, než se uklidnili. Domácí si vytvořili dvě slušné možnosti, Juchelka trefil dokonce tyč karvinské svatyně, jenže to byla taky poslední pořádná šance domácích. „Přestali jsme v záloze zmatkovat a chopili se taktovky. Ve zbytku zápasu už jsme byli lepším týmem,“ domníval se Petr Mašlej. V úvodní tutovce Karviné se objevil Juroszek, ale nedal a stejně se vedlo i Opicovi po odraženém balonu. Nezvykle sestavená záložní řada ve středu s Vávrou a mladým Knötigem se po půli oklepala a hosté si po kombinacích vypracovali další gólové příležitosti. „Měli jsme asi čtyři, nedali je, naštěstí se aspoň jednou trefil Gazza a to stačilo,“ vysvětloval Mašlej. Rozhodující branku obstaral hlavně Holý, který po levé straně přesprintoval obránce, přihrál Souradovi, který placírkou obstřelil Kramáře.

Dolní Benešov spoléhal jen na nakopávané dlouhé balony. „S touhle taktikou možná uspěl u nás, ale to měl neuvěřitelné štěstí. Tenkrát jsme nastřelili asi pět tyček. Teď už se do hry nedostal,“ pochvaloval si hrající trenér MFK. Karvinští už také mohli využít služeb Dušana Kohuta, jenž se stal oficiálně asistentem trenéra Mašleje. „Nepočítal jsem s tím, že ještě budu muset hrát, a my potřebujeme během zápasu někoho, kdo bude sledovat zápas z lavičky a udílet pokyny. Na lávce má člověk větší nadhled, než když je ponořen do hry, prostě potřebujeme během utkání klasický koučink,“ vysvětloval Mašlej.

Branka: 77. Sourada. Rozhodčí: Býma, žluté karty: Spruch, Žídek – Holý, diváci: 200. Karviná: Pacanovský – Reichl, Gill, Mašlej, Bystroň – Sourada (80. Lukan), Knötig, Vávra, Holý – Opic (90. Minařík), Juroszek (67. Šuster). Trenér: Petr Mašlej. Další zápas hraje Karviná v sobotu s Brumovem.