Lokomotiva Petrovice – FK Bystřice p. H. 1:3 (0:1)

Nahrává tomu i los závěrečných kol, v nichž hraje Lokomotiva třikrát venku s týmy z horní poloviny tabulky a poslední domácí duel má s druhým Hulínem. „Obávám se, že náš osud je zpečetěn. To by se musel stát v Dětmarovicích zázrak a pak ještě třikrát,“ pravil sekretář Petrovic Bruno Kencki. Domácí se ukázali jako dobří hostitelé. Bystřici věnovali úvodní klíčový gól.

V 37. minutě šli společně do balonu Brzóska s Bielanem, prvně jmenovaný byl u něj dříve, míč letěl směrem na brankáře Poláška, který jej nechtěl chytat rukama, poněvadž se obával vyloučení, ovšem nohou jej taky nezachytil a bylo to 0:1. Do té doby stihl spálit úvodní šanci zápasu Hojdysz, který po Hanuskově vysunutí běžel sám na brankáře, jeho stíhání už vzdali i obránci Bystřice, ale Hojdysz kopl balon vedle! Hosté tak, aniž by vůbec vystřelili na bránu, vedli o gól. Ihned po příchodu z kabin inkasovali domácí znovu a jejich plány se začaly bortit jako pověstný domeček z karet.

Hojdysz pak po své propagační střele v 57. minutě konečně snížil. „Ale to už bylo pozdě,“ podotkl Kencki. Kůlničku na dříví pak v 89. minutě udělal z petrovické kdysi nedobytné tvrze Navrátil, když po kiksu Poláška pečetil sestupový osud Lokomotivy.

Branky: 57. Hojdysz – 37. vlastní Brzóska, 46. Zapletal, 89. Navrátil. Rozhodčí: Juřička, žluté karty: 1:1, diváci: 105. Petrovice: Polášek – Madari, Bláha, Wojnarovský, Sehnal (81. Kumpán) – Bielan, Vančo, Brzóska (54. Kulinski), Hojdysz – Hanusek (37. Wrubel), Bělunek. Trenér: Marek Bielan. Další zápas hrají Petrovice v sobotu v Dětmarovicích a je to pro ně utkání poslední naděje.