Hanácká Slavia Kroměříž – Slavia Orlová 3:1 (1:0)

„Z utkání mám dobrý dojem. Bylo milé vidět, jak se fanoušci v Kroměříži fotbalem baví a tleskají jak svým, tak našim hráčům za předvedený výkon,“ byl příjemně překvapen Josef Jadrný, jeden z koučů orlovské Slavie. Už když výprava hostů dorazila na Hanou, konkrétně do fotbalového areálu, zůstala zírat s otevřenou pusou. „Co se týče zázemí, bylo vidět, že domácí na tom jsou v divizi rozhodně nejlépe. Ani ve třetí lize nemají mnohde podobné podmínky. Hlavní hřiště mělo trávník ligových parametrů, však jsme se po něm hned prošli bosou nohu a užívali si to. Vedle byla další tréninková hřiště, jedno s umělou trávou. Celý komplex dotvářely bagry, připravující čtvrté hřiště,“ popisoval Jadrný.

Pak se dozvěděl, že místní hráči vybíhají na hlavní hřiště jen dvakrát do týdne, aby se trávník příliš neopotřeboval. „Na takovém pažitu by byl hřích jenom betonovat. Kluci měli ideální možnost zahrát si kombinační fotbal se vším všudy, čehož také využili,“ konstatoval Jadrný. Očekávaný vstupní tlak domácí Hanácké Slavie se nedostavil, zato přišla rychlá branka z kopačky Prešnajdra, který se parádně trefil k tyči – 1:0. Žádný zanďour ze strany Orlové se nekonal, možná i proto diváci nezapomínali hráčům Slavie zatleskat. V 11. přiměl Věčorek povedenou ranou domácího gólmana k robinzonádě, ve 14. lízala střela Bajzatha dokonce tyčku. Na opačné straně zatřásl Třasoň spojnicí břevna a tyče. Ve 30. minutě se parádním zákrokem blýsl i Szarowski. Vletěl mezi dva protihráče, kteří se už chystali hlavou zakončit střílený centr ze strany. Orlová mohla do poločasu vyrovnat. Na další centr za obranu si naběhl Bajzath, ale hlavičkou netrefil. Šance tedy byly. „Měl jsem z naší hry dobrý pocit,“ přitakal Jadrný.

Také po obrátce se lidé fotbalem bavili. Kroměříž měla více ze hry, během pěti minut se dvakrát trefil Máša, čímž de facto rozhodl o výsledku, ale mezi jeho branky se vklínila i šance Orlové, která rovněž mohla skončit gólem. Agilní Bajzath vletěl do šestnáctky, hosté už zvedali ruce nad hlavu, ale jeho pokus šel o pár čísel mimo. Nakonec se po faulu na Krečmera hosté gólu přeci jen dočkali. V 87. proměnil penaltu Šťástka. „Více šancí měli domácí, ale zápas mohl klidně skončit 6:4 nebo 6:5. Ale i tak jsme spokojeni. Zahrát si na takovém trávníčku, to se nám hned tak nepovede,“ vybavil si domácí orlovské oraniště Josef Jadrný.

Branky: 61. a 66. Máša, 9. Prešnajder – 87. z pen. Šťástka. Rozhodčí: Antoníček, bez karet, diváci: 500. Orlová: Szarowski – Věčorek (66. Kopel), Šťástka, Drozd, Špiler – Bajzath, Sochora (46. Novák), Široký, Lička – Knápek, Krečmer. Trenér: Zdeněk Honus. Další zápas hraje Orlová v sobotu s Č. Těšínem.