V přímém boji o postup už totiž nefiguruje nikdo. V MSFL bude chtít Karviná navázat na tři výhry v řadě, soupeř z Jihlavy B však údajně přijede posílen o hráče druholigového áčka. Záchrana ve třetí lize je pro klub z Vysočiny prioritou, neboť reálnou šanci na postup áčka zpět do nejvyšší soutěže už vzhledem k formě pražských Bohemians ztratil. V divizi vypadá situace zamotaněji. Jak známo, vzhledem k sestupu tří celků z MSFL spadne také z každé divizní moravské skupiny po třech týmech.

V minulém kole udělal velký krok k záchraně (bohužel pro místní kluby) Frenštát p. R. Ten teď na úkor Albrechtic a Českého Těšína drží trumfy ve svých rukou. Petrovice na poslední příčce divize už jsou téměř na odpis, pokud však nevyhrají Albrechtice (doma s Rýmařovem) a Těšín (v Orlové), mohou už pomalu začít spřádat plány, jak hrát v krajském přeboru, i tyto dva týmy. Neveselo, truchlivo bude na konci soutěžního ročníku právě v krajském přeboru. Alespoň na konci tabulky, kde sestupuje hned čtveřice týmů.

Jistou záchranu pořád nemá Bohumín, který hraje v sobotu ve Vratimově, ale to nemá ještě dalších sedm týmů. Malé šance, téměř nulové, už se připisují Velkým Hošticím a Kobeřicím, které na podzim figurovaly dokonce v postupové hře. V ní se ještě může držet Havířov, spoléhající na odhlášení některých klubů z vyšších soutěží. K tomu ale potřebuje uhájit druhé místo před Hájem ve Slezsku, který v minulém kole ve vzájemném duelu porazil. V neděli jedou Havířované právě do Kobeřic. V I.A třídě se nerýsuje z pohledu karvinských týmů nic zajímavého, takže tuto soutěž přeskočíme a jdeme do I.B třídy, kde se to zajímavě míchá na spodku tabulky. Ve skupině C, kde jsou týmy z bývalého okresu Karviná umístěny, je jasno o první odpadlíkovi, kterým jsou Věřňovice. Ovšem druhý se ještě hledá. Nejtěžší pozici mají v tuto chvíli Hrádek, Horní Bludovice a Horní Žukov. Zřejmě mezi touto trojicí se rozhodne o sestupujícím č. 2. Ani v okresním přeboru ještě není nic jistého.

Trio týmů si dělá čáku na postup. Nejlehčí los má Záblatí, které hraje se slabšími soupeři, jenže v posledním kole má volno, a tak nemá postup ve vlastních rukou. Lépe je na tom petrovický Inter, kterého čekají ještě tři zápasy, jenže ten zase ztrácí na první místo pět bodů. Po loňském nezdaru tak má k postupu do I.B třídy nejblíže petřvaldský Slavoj. Pokud zvládne sobotní derby s konkurenčním TJ a alespoň remizuje, bude už téměř jistým vítězem letošního ročníku okresního přeboru.