FK Frýdek-Místek – MFK Karviná 0:0

Po ztrátové remíze 1:1 se Zábřehem si Karvinští připsali naopak ziskovou plichtu 0:0 s frýdeckým favoritem. Především v první půli byl totiž soupeř jasně lepší a zasloužil si vést. Bodík je proto velmi cenný, teď ho jen potvrdit v dalším domácím utkání a odstartovat začátek sezony i nějakou tou výhrou. Karviná zahájila duel ve Stovkách zakřiknutě. Už v 7. minutě pronikl do slibné šance Fujerik, ale obrana odvrátila na roh. Takto s vypětím všech sil likvidovala nájezdy domácího souboru hodně často. „Nechávali jsme soupeři mnoho prostoru a času. Hráči nepřistupovali k protihráčům včas, nechali je hrát a z toho pramenily jejich šance. Frýdek nás zlobil především po naší levé straně,“ hodnotil trenér MFK Pavel Hajný špatný vstup do zápasu a vůbec celý první poločas.

Frýdek potvrzoval kvalitu, hosty z Karviné přehrával a před koncem poločasu dokonce aktivní Fujerik trefil břevno. Trenér Hajný po půlhodině hry stáhl levého beka Vaculína a nahradil jej Vávrou. Karviná působila neslaně nemastně. Gólman Kučera založil akci přihrávkou na obránce, jenže ti neměli komu nahrát, nikdo se totiž nenabízel. A tak nakopli balon dopředu, což vůbec není karvinský styl. „Pak měl soupeř odražené balony a hravě nás předčil. První půle byla z naší strany fakt špatná, jako bychom se báli hrát,“ musel kritizovat Hajný. Ve druhé půlce se obraz hry částečně změnil. Domácí se už do vyložených šancí nedostávali. Obrana, dirigovaná zkušeným Mašlejem, si soupeře pohlídala. Jenže středová formace zase nedokázala proti soupeři nic kloudného vymyslet, a tak se Karviná do žádných šancí nedostávala.

Frýdek se navíc po přestávce dožadoval odpískání pokutového kopu za faul na Fujerika. „Nehráli jsme naši hru. Špatně jsme vyhodnocovali řešení brejkových situací. S tím jsme měli problémy už proti Zábřehu. Nicméně jsme nakonec čisté konto uhájili, a tak výsledný bod rozhodně bereme,“ hlásil v neděli dopoledne Pavel Hajný. V tu chvíli zrovna pozoroval v akci příštího soupeře svého týmu Slovácko B v duelu s rezervou ligové Olomouce. Co tedy na béčko Slovácka vymyslet?

„Bude hodně záležet na tom, v jaké přijede sestavě. Soupeř má v týmu hodně mladých kluků, ale u B týmů vždy záleží na tom, jestli mu pomůžou hráči z áčka. Slovácko hraje kombinační fotbal, podobně jako my, nemůžeme mu dát tolik prostoru a času jako v prvním poločase sobotního zápasu s Frýdkem,“ upozornil na závěr kouč Karviné. Je otázkou, jestli se dá do víkendu dokupy zkušený Dohnal, kterému v sobotu křuplo v koleně a musel znovu střídat. Rozhodčí: Proske, žluté karty: 2:3, červená karta: 80. Cesnek (F-M), diváci: 1 320. Karviná: Kučera – Reichl, Gill, Mašlej, Vaculín (30. Vávra) – Sourada, Dohnal (50. Chlebek), Miko, Knötig – Juroszek, Opic. Trenér: Pavel Hajný. Další zápas hraje Karviná v sobotu se Slováckem B.