Minulý víkend zahájily i poslední nejnižší soutěže dospělých se zastoupením karvinských týmů, rozjíždí se soutěže žen, rovněž dorostenecké soutěže běží a o víkendu vstoupí do hry konečně i žáci. Fotbalový kolotoč se roztáčí. V MSFL se bude Karviná snažit vyhrát nad Slováckem B. To se zdá být v horší formě, než na jaře, kdy obsadilo v konečné tabulce čtvrté místo. Na úvod nového ročníku ještě nebodovalo. Pro Karvinské znamenala psychickou vzpruhu pohárová výhra v Orlové, tak uvidíme. V divizi se bude snažit nováček z Havířova zapomenout na debakl od Slavičína. „Pokud se chceme zachránit, měli bychom doma vyhrávat. To je náš cíl i pro nedělní zápas s Frenštátem,“ pravil manažer klubu Bronislav Schimke.

Orlová se zase bude snažit zapomenout na vyřazení z poháru a také na ofenzivní fotbal, který v letní přípravě praktikovala. „Musíme hrát holt účelně. Soupeři na krásu moc nehrají, útočný styl nevyznávají a my potřebujeme body,“ vystihl situaci před zápasem ve Městě Albrechticích kouč Slavie Zdeněk Honus. Krajský přebor nabídne jedno derby, i když ne úplně karvinské, jako spíš lokální. Český Těšín přivítá v sobotu ambiciozní Bystřici (oficiální název obce je pouze Bystřice, ne Bystřice nad Olší). „V Krnově jsme vydolovali bod v devíti lidech v závěru utkání, to by mohlo mít na kluky blahodárný vliv,“ míní zkušený trenér Těšína Vlastimil Kula, jenž v létě přebudoval kádr a jeho nový mladý mančaft předvádí bojovný a útočný fotbal. Další ne přímo okresní, ale místní derby se hraje v Bohumíně.

Domácí vstoupili do soutěže skvěle, mají na kontě dvě výhry a v sobotu hostí ostravskou Porubu. Nový kouč Pavlidis dokázal za krátkou chvíli s mužstvem divy. Skoro to vypadá, že čím horší příprava, tím lepší výsledky. Podobného hesla se drží i v Petrovicích, kde převzal vládu nad mužstvem Jiří Kuljovský a i on slavil v minulém kole výhru. „Chtěli bychom na ni navázat bodovým úlovkem z Vratimova. Kluci si ověřili, že v soutěži nebudou do počtu a mohou hrát s každým,“ pochvaloval si sekretář klubu Bruno Kencki. Poslední okresní zástupce Baník Albrechtice pojede hájit dosavadní neporazitelnost do Pusté Polomi. „Nemůžeme si už dovolit školácké chyby v obraně,“ varoval trenér Tomáš Červenka. V nižších třídách stojí za zmínku derby Slavoje Petřvald (nováček I.B třídy) s Horními Bludovicemi, které jsou od nového roku začleněny do území bývalého okresu Karviná.