Typické utkání na úvod

KARVINÁ - V úvodním jarním utkání se fotbalisté MFK Karviná dočkali tří bodů. Po přísné penaltě a vyloučení lipovských hráčů ovládli hru a zaslouženě vyhráli. V prvním poločase sledovaly tři stovky diváků opatrný fotbal z obou stran.

1.4.2007

Karviná v zelenobílém. U míče Filip Juroszek.Foto: Ivo Dudek

Žádný z týmů nic světoborného nevymyslel. Největší šanci měli ve 32. minutě domácí. Opic střílel ve vápně nepřesně, míč pak netrefil ideálně ani Giňa. O chvíli později centroval Lukan, Opic se k hlavičce nedostal, ale balon převzal Giňa, ovšem nepropálil hradbu těl před sebou. To bylo ze strany Karviné vše. Lipová měla jedinou šanci, zato pořádnou. Hrubý ve 40. minutě hlavičkoval z malého vápna do náruče připraveného Gradka. Ještě do přestávky museli ze hry pro zranění odstoupit Holý s Reichlem. Druhá půle začala pro domácí potěšujícím způsobem. Po střele Lukana odpískal rozhodčí Juřátkovi ruku, dal mu žlutou kartu a nařídil hodně přísnou penaltu. Opic ji proměnil - „zkušeně“ poslal míč doprostřed brány – 1:0. O tři minuty později byl nešťastník Juřátek vyloučen a s Lipovou to začalo vypadat bledě. Karviná získala převahu.

Po sólu Lukana lehli Opicovi do zakončení obránci Lipové, v 66. minutě zase prošel pěkně po pravé straně do vápna Sourada, jeho nahrávku ale Juroszek netrefil. V 70. minutě se vydal na zteč hostující brány aktivní Giňa, centrem našel Souradu, který připravil Opicovi míč jako na zlatém podnose, ale karvinský kanonýr spálil i tuto šanci. Hosté mohli zničehonic vyrovnat, když Fiala v přetlačované s obranou pálil o pár čísel vedle. Poté se protlačil do šance i karvinský Juroszek, ale z úhlu zakončil mimo. V 76. se do přímého kopu Knötiga položil Vávra, míč hlavou jen přičísl a ten skončil u tyče brankáře Švédy – 2:0. Naděje Lipové na bodový zisk pak katapultoval Fiala, když se nechal vyloučit. Domácí ve zbytku času stihli ještě jednu šanci a znovu v ní figuroval Opic.

Jeho ležérní pokus vykopával z prázdné brány Hajčík. Po zápase mohl kouč Karviné Petr Mašlej vyslovit spokojenost s vítězstvím. „Je to dobré vykročení, ale musíme zůstat nohama na zemi. Výhru rozhodně nepřeceňujeme, i když je Lipová velmi kvalitní protivník,“ podotkl Mašlej. Karvinského trenéra mohlo těšit, že za celý zápas pustili jeho svěřenci soupeře jen do dvou šancí. A to v obraně byly oproti podzimu dvě změny – na levé straně mladíček Knötig a na stoperu zkušený Bystroň. „S obrannou prací mohu být spokojen, Knötig byl dneska snad nejlepší hráč na hřišti,“ vysekl poklonu nadějnému mladíkovi z dorostu jeho trenér. Zato s hrou záložní řady moc spokojen nebyl. „Střed zálohy hrál málo odvážně. Nejvíc nás ale mrzí zranění Holého s Reichlem. Oba mají výrony a nevypadá to, že by ve středu v dohrávce mohli nastoupit,“ připomněl Mašlej středeční duel v Kravařích s Ostravou B. Pro příští zápas tedy bude muset v sestavě provést změny.

Karviná rozhodla o svém vítězství nad Lipovou až po přestávce. V první půli sledovali fandové spíše nudu. „V první půli jsme se potýkali s nervozitou a také silným protivětrem. To náš výkon poznamenalo, naše hra neměla potřebný grif. Uškodilo nám odložení prvního zápasu s Baníkem,“ domníval se Mašlej. Snad to bude ve středu lepší. Branky: 54. z pen. Opic, 76. Vávra. Rozhodčí: Býma, žluté karty: 0:1, červené karty: 57. Juřátek, 80. Fiala (oba L.), diváci: 320. Karviná: Gradek – Reichl (46. Vávra), Gill, Bystroň, Knötig – Giňa, Sourada (79. Šuster), Ondráček, Holý (34. Lukan) – Juroszek, Opic. Trenér: Petr Mašlej. Další zápas hraje Karviná ve středu v Kravařích s béčkem Baníku.