Lokomotiva Petrovice – NFC Lichnov 4:1 (2:0)

Poté absolvovali jaro bez jediné výhry, spadli do přeboru a teprve v sobotu se po devíti měsících mohli znovu radovat z tříbodového zisku. „Chtěli jsme ukázat, že nás nešťastná porážka z minulého kola nepoznamenala. Kluci si ověřili, že fotbal hrát umí a že nebudou v soutěži do počtu,“ pochválil mančaft sekretář klubu Bruno Kencki. V úvodu hlavičkoval po centru Kulhánka výtečně hrající Wojnarovský, ovšem vedle. Bylo na něm ale vidět, jak moc chce odčinit své penaltové selhání ze Starého Města. Poté spoluhráče výrazně podržel brankář Sabela, když vychytal Michálka na dvou metrech od své svatyně. V 31. kopal Kulhánek roh, posadil míč přesně na hlavu Hojdysze a bylo to 1:0.

Celá akce byla jako přes kopírák z předchozího duelu ve Starém Městě u Bruntálu. „Taky jsme si říkali, aby to hlavně nedopadlo jako tam. Vedli jsme po rohu Kulhánka a nakonec prohráli 1:2,“ líčil Kencki. Domácí ale naštěstí přidali gól do šatny. Kumpán napřáhl a donesl balon do sítě i s gólmanem – 2:0. Zkušený tým Lichnova se ale nepoložil a v 51. minutě vykřesal naději. Po nepřímém volném kopu Jurka přizvedl míč hlavou Neckář a ten skončil na vzdálenější tyči Sabelovy branky. Lokomotiva ale pracovala spolehlivě. Její prapor vztyčil znovu kapitán Wojnarovský. K němu se přidal Kumpán, to byli tvůrci hry, a oba se také postarali o zbylé góly.

V 62. minutě Wojnarovský namazal Kumpánovi a ten bez problémů skóroval. O několik minut později si oba role prohodily a šance Wojnarovského skončila rovněž úspěchem – 4:1. Trenér Jiří Kuljovský se tak dočkal se svým novým týmem zasloužené výhry.

Branky: 45. a 62. Kumpán, 31. Hojdysz, 75. Wojnarovský – 51. Neckář. Rozhodčí: Bátrla, žluté karty: 3:2, červená karta: 56. Šajben (P.), diváci: 95. Petrovice: Sabela – Krul, Wrubel, Wojnarovský, Bláha – Hanzel (79. Kurek), Kulhánek, Skrzyžovský (66. Fišer), Hojdysz – Šajben, Kumpán. Trenér: Jiří Kuljovský. Další zápas hrají Petrovice v sobotu ve Vratimově.