FC Libhošť – Sokol Dolní Lutyně 2:1 (0:1)

„Mělo to být 4:0 pro nás a měli jsme klid. Bohužel jsme dali jen jeden gól a zase na to doplatili,“ vrtěl nechápavě hlavou sekretář Sokola Václav Šostok. Nápor Lutyně trval prakticky od 8. do 38. minuty a jalová Libhošť se nezmohla na nic. V první gólovce netrefil po akci Posla Konečný prázdnou bránu, ve 13. minutě běžel sám na gólmana P. Vanečko, ale poslal balon těsně vedle. V 15. pak Posel rovněž sám před brankářem mířil také vedle. V 19. minutě se hosté dočkali. P. Vanečka zatáhnul brankář domácích za nohy ve vyložené pozici a kopala se penalta. „Gólman měl navíc dostat červenou kartu,“ upozornil Šostok. Ale nedostal ji. Přeček se z pokutového kopu nemýlil – 0:1. Deset minut nato běžel zase sám na brankáře Osička, ale gólman mu ránu vyrazil.

„Jak to tak vypadá, budou chlapci přes zimu trénovat hlavně samostatné nájezdy na brankáře, když jsou v nich tak zoufalí,“ přidal k dobru hodnocení spalovačů tutovek Václav Šostok. K dovršení všeho zlého šli hosté ve 38. minutě tři sami na bránu, Osička byl poněkud z úhlu, před brankou stáli úplně osamoceni P. Vanečko s Konečným, ale Osička jim prostě nebyl schopen přihrát… Druhá půle přinesla zásadní obrat. Hosté byli rozhodčími biti jako žito. „Nevím, jestli jim domácí domluvili či co, každopádně se třeba vůbec nemávaly dvoumetrové ofsajdy a Libhošť si vesele chodila do brejků. A pak ta penalta…,“ zaúpěl Šostok při vzpomínce na situaci ze 75. minuty, kdy se v rohu šestnáctky s řevem sesul jeden z domácích hráčů (pochopitelně nikým neatakován) a arbitr Švec z toho vyčaroval penaltu, kterou Libhošť samozřejmě proměnila.

Postupem času fotbalisté roznesli pokrývku sněhu na svých kopačkách a na hřišti se objevilo bahýnko. Rozorané hřiště nedávalo prostor k žádným kombinacím, takže to byla především nakopávaná. V závěrečných minutách si svůj tradiční kiks neodpustil gólman Mrázek, který kontroloval střelu ze třiceti metrů tak „šikovně“, že se míč odrazil od tyče k volnému Kuncovi a ten pohodlně zavěsil do Mrázkovy sítě vítězný gól – 2:1. Lutyně už pak ani nestřídala, neboť nebylo kým. „Kolorit letošní sezony nebyl narušen. Pokaždé nám chybí dva, tři hráči, dnes dokonce čtyři a celkově ve třetím zápase nás sekli rozhodčí. Vůbec na ně nemáme letos štěstí, jejich úroveň je ubohá a nikdo s tím pořád nic nedělá,“ rozčiloval se nespokojený Šostok.

Branky: 75. z pen. Jiří Jachník, 88. Kunc – 19. z pen. Přeček.

Rozhodčí: Švec, žluté karty: 3:3, diváci: 50.

D. Lutyně: Mrázek – J. Vanečko, R. Matys, Čief, Zuček – P. Vanečko, Přeček, Konečný, Hanusek – Posel, Osička.

Trenér: Luboš Begany.