BOHUSLAVICE – MFK HAVÍŘOV 5:2 (2:2)

Předchozí špatné výkony vedly kodvolání trenérů Rozhona a Zimy. Tímto krokem se měla hra Indiánů oživit. Hosté začali utkání překvapivě mnohem lépe a dostali se prvních dvou šancí. Miczka mířil po standardní situaci hlavou jen do brankáře a Kisel nedokázal ve výhodné pozici prostřelit domácí hráz. Pak Bohuslavicím pomohl poprvé rozhodčí Lalík. Ten přehlédl jasnou ruku domácí obrany a vzápětí udeřilo na druhé straně. Po rohu vyrazil brankář Miklas míč jen kvolnému Buhlovi, tomu sice střela nesedla, ale Kretek ho bez problémů usměrnil do prázdné branky – 1:0.

Havířované byli nadále pohyblivější a měli více ze hry, ale domácí nechtěli zůstat pozadu, takže se hrál parádní fotbal, který se musel všem líbit. Jediné co mu vadilo, byl tendenční výkon sudího Lalíka. Ten rozdával hostům jednu kartu za druhou a nesmyslnými výroky tlačil domácí kdalšímu gólu. Po vymyšleném faulu na Samce znemožnil hostům přečíslení. Pak rozehrály v18. minutě Bohuslavice míč do křídla, hosté nepokryli Dihela, a ten po centru zpravé strany parádními nůžkami zvýšil na 2:0. Domácí příznivci už začali pomalu oslavovat vítězství, ale to pořádně narazili. Havířované hráli nadále schutí, bojovali a hlavně po únicích Schimkeho neustále hrozili snížením stavu. Ve 31. minutě se ho zaslouženě dočkali. Punčochář se prosadil po standardní situaci a hosté měli našlápnuto kobratu – 2:1. O sedm minut později předvedl parádní lob Kozel a za stavu 2:2 to vypadalo pro Indiány velmi nadějně. Jenže po druhém gólu najednou přestali hosté útočit. Místo toho, aby využili totálního rozkladu domácích, tak se zatáhli a bez větší aktivity poločas pouze dohráli.

Ve druhé půli se začalo hrát opět podle havířovských not. Sudí upřel Havířovu i druhou penaltu, když byl ve vyložené šanci stržen Punčochář. Indiáni byli blízko vedení v54. minutě. Do vyložené šance se dostal Lakatos, který zdeseti metrů mířil kousek vedle levé tyče. Otřepané přísloví nedáš – dostaneš se vzápětí naplnilo. Samec si narazil míč a vsóle nedal Miklasovi šanci – 3:2. Havířov nechtěl složit zbraně a určitě měl na obrat, ale do kolen ho srazila neukázněnost hráčů. Lakatos nesmyslně fauloval u postranní čáry, a jelikož už měl žlutou kartu, tak musel předčasně pod sprchy. To byl asi zlomový okamžik, po kterém domácí znatelně ožili. Hosté hráli i vdeseti vyrovnanou partii, ale už neměli takovou útočnou sílu. Přesto mohli pomýšlet na bod, ale to jen do zkratu Kroužka. Ten jako stoper tak dlouho váhal sodkopem, až o míč u brankové čáry přišel. Pak sice chybu napravil, ale jeho skluz raději zajistil sudí Lalík nařízenou penaltou – 4:2.

Od této chvíle už měli Bohuslavice navrch. Sudí chtěl ukázat smysl pro humor a po zákroku, který faulem vůbec nebyl, vyloučil za tohoto rozhodnutého stavu i domácího Fejerčáka. Havířované nadále dřeli. Snížit mohl Kisel, ale ze sedmi metrů mířil vysoko nad. Vnastaveném čase upravil nejlepší hráč na hřišti Kretek se štěstím na konečných 5:2. Porážka byla po předvedené hře pro Indiány více než krutá, ale po velkých chybách vobraně zasloužená.

„Odvoláním trenérů jsme chtěli tým probudit. Už pět zápasů totiž hráli naši borci hodně špatně a tým potřeboval impuls. To se sice povedlo, ale paradoxně se zlepšením přišla tato vysoká porážka. Škoda, že jsme nedokázali využít útlum domácích, po kterém jsme vyrovnali a mohli jít i do vedení. Celkově se zápas asi nezainteresovanému divákovi líbil, ale my se už nyní musíme soustředit pouze na boj o druhé místo, které může být za určitých okolností i postupové,“ řekl po zápas sekretář MFK Havířov Bronislav Schimke.

Branky: Kretek 2, Dihel, Samec, Buhla (penalta) – Punčochář, Kozel. ČK: Fejerčák – Lakatos, 420 diváků.

Sestava Havířova: Miklas – Vlček, Košťál, Kroužek, Dedek – Schimke (70. Štvrtňa), Miczka, Lakatos – Punčochář (78. Zoller), Kozel (84. Staufčík).