MFK HAVÍŘOV – FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ 3:3 (3:2)

Mezi tyče se opět postavil mladý Chlebek a vútoku dostal šanci Kroužek. Druhý jmenovaný přinesl do hry Indiánů určitě oživení. Domácí začali aktivně a rychle se dostali do několika šancí. Dvě velké příležitosti spálil Punčochář, který nechal připomenout poslední střelecké trápení zKobeřic. V16. minutě předvedl parádní akci Kisel. Ten se uvolnil na hranici pokutového území, technickou střelou perfektně obhodil gólmana, ale radost mu překazil jeden zbeků, který dokázal na poslední chvíli u tyče zázračně míč odhlavičkovat do bezpečí. Havířovanům vycházela křídelní hra. Přesnými a rychlými kombinacemi přiváděli obranu Frýdlantu často do úzkých, ale efektivita byla nulová. Skóre se měnilo až ve 20. minutě. Po další kombinaci se dostal ke koncovce Lakatos, jeho nevydařenou střelu tečoval Punčochář a Havířov vedl 1:0. Radost domácích neměla dlouhého trvání. Do role nahrávače se opět převlékl Lakatos. Tentokrát neuvěřitelně vyslal do samostatného nájezdu Žáčka, který spřehledem vyrovnal na 1:1.

Tento zkrat domácí na chvíli rozhodil, ale Indiáni se opět hnali do útoku a vůbec to nevypadalo na to, že by měli hosté dále zlobit. Jenže ve 32. minutě si na dlouhý nákop naběhl frýdlantský Ďurfina, vnikl okolo výrazně pomalejších beků do šestnáctky a přes špatně postaveného Chlebka lobem otočil skóre na 1:2. Stímto stavem se nechtěli domácí smířit a přepnuli na vyšší rychlostní stupeň. Hosté vobraně vůbec nestíhali, ale díky neuvěřitelně žalostné koncovce vedení drželi. Další obrovskou šanci spálil Punčochář, který po centru místo zakončení hlavou pokoušel štěstí při zpracování a o míč nakonec přišel. Svoji chybu odčinil částečně v39. minutě, kdy se uvolnil na křídle a nahrál na vyrovnávací gól Kroužkovi – 2:2. O chvíli později se Punčochář ocitl zcela sám před ležícím brankářem, ale i tuto tutovku zazdil. To už si domácí fandové trhali vlasy ztoho, co vše musejí při pálení přetrpět. Vposlední minutě úvodní části zahrávali domácí celkem nevinnou standardní situaci. Nejvýše vyskočil Košťál a hlavou na vzdálenější tyč stanovil poločasové skóre na 3:2. Fotbal se určitě líbil, ale střelecká nemohoucnost domácích dávala tušit možné problémy.

Ten, kdo očekával ve druhé části další velký nápor Havířovanů, tak se určitě zklamal. Domácí upustili od křídelní hry a navíc zcela vyklidili střed pole, takže Frýdlant už neměl tolik práce sbráněním. Hosté se snažili využít každou příležitost kprotiútokům, ale ve finální fázi si počínali dlouho bezradně, takže šance se rodiliy opět hlavně na domácích kopačkách. Jenže další gól Indiáni nedokázali přidat a byli za to krutě potrestáni. Somr se pouze držel pravidla „když nevíš co smíčem, tak vystřel.“ Napřáhl zdobrých pětatřiceti metrů a jeho parádní střela, při které však Chlebek totálně zaspal, skončila překvapivě vsíti. Domácí tlak se poté stal křečovitý. Hosté se soustředili pouze na zabezpečenou obranu a při standardkách bránili vjedenácti lidech. Jelikož Havířované už na další gól nenašli recept, mohli po závěrečném hvizdu propuknout oslavy Frýdlantu, který se díky bodu definitivně zachránil a zahraje si krajský přebor i vdalší sezoně.

Indiáni se posunuli na druhé místo tabulky, když před třetím Hájem ve Slezsku mají jednobodový náskok. Vpřípadě výhry by už měli druhou pozici jistou, ale nyní musejí o toto umístění bojovat do poslední chvíle. Závěrečné kolo hrají havířovští fotbalisté na hřišti Krnova, který ještě nemá stoprocentní jistotu záchrany a body nutně potřebuje.

„Vprvním poločase se hrál fotbal, který se musel líbit. Opět jsme však spálili neuvěřitelné množství šancí, a to se asi muselo vymstít. Když už tři góly dáme, tak soupeři další tři sami darujeme a stím vyhrát opravdu nemůžeme,“ řekl po utkání sekretář MFK Havířov Bronislav Schimke.

Branky: 20. Punčochář, 39. Kroužek, 45. Košťál – 22. Žáček, 32. Ďurfina, 76. Somr. Diváků 450.

MFK Havířov: Chlebek – Dedek, Jílek (54. Vlček), Bielan, Košťál – Schimke (77. Kozel), Miczka, Lakatos, Kisel – Punčochář, Kroužek (67. Staufčík).