SOKOL KOBEŘICE – MFK HAVÍŘOV 1:0 (1:0)

„Odehráli jsme neskutečný zápas. Držení míče bylo snad 90:10 procentům na naší straně. Šance, které jsme měli, se nedaly ani spočítat. Domácí byli opravdu špatní a za půlící čáru se dostávali jen sporadicky, ale my přesto prohráli. Díky tragické koncovce a nevídané hrubce zkušeného kapitána Miczky jsme úplně zbytečně ztratili další body,“ řekl po zápase sekretář MFK Havířov Bronislav Schimke.

Jeho slova byla velmi výstižná. Hosté nastoupili vbrance sChlebkem a začali aktivně. Od prvních minut měli jasnou převahu a rychle si vypracovali několik stoprocentních šancí. Po centru Lakatose se ocitl na pěti metrech před branou zcela osamocen Kisel, ale jeho lehká střela mířila pouze do brankáře. Ve 14. minutě si na roh naběhl Miczka, ale jeho hlavička ze sedmi metrů mířila opět na střed branky a domácí gólman ji reflexivně vytlačil nad branku. Další střely Punčocháře, Schimkeho i Miczky dokázal domácí brankář zneškodnit, takže se skóre neměnilo. Ve 20. minutě se dostali do první šance domácí, kdy se situaci hraničící sofsajdem řítili dva útočníci na brankáře Chlebka, ale vtísni minul jeden znich cíl. Hned zprotiútoku se mohlo měnit skóre na druhé straně. Kisel se proháčkoval přes beky až před gólmana, ale jeho prudkou střelu dokázal domácí ochránce svatyně opět zlikvidovat.

Indiáni měli nadále herně navrch a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy svoji převahu vyjádří i gólově. I když hráčům Kobeřic míč spíše překážel a jejich hra se pohybovala na úrovni 1.B třídy, tak se dostali do vedení. Ve 35. minutě se dostali kcentru z křídla. Totálně pokažený míč chtěl místo jistého odkopu pokrýt Miczka, při zpracování však neuvěřitelně chyboval a domácímu Hlavenkovi nezbývalo na sedmi metrech nic jiného, než mu poděkovat a vsítit první gól zápasu 1:0. Přes další převahu už nedokázali do konce poločasu hosté odpovědět, takže do kabin šli mnohem spokojenější hráči Sokola.

Jestliže vprvním poločase měli hosté herně navrch, tak ve druhém už byla jejich převaha drtivá. Střídající Kroužek se Štvrtňou hru ještě více rozhýbali a domácí byli rádi, když se dostali za půlící čáru, natož, když se dostali na dostřel. Jenže Havířovany nadále provázela smůla vkoncovce. Dobrou a tvrdou ránu Kroužka dokázal domácí gólman opět lapit. Na jeho branku se valil útok za útokem. Po hlavičce Schimkeho viděli všichni ruku domácího stopera, ale sudí nechal pokračovat ve hře a penalta se nekopala. Po další ruce kopali hosté přímý kop zhranice pokutového území, ale střela Punčocháře neměla dostatečnou razanci. Další stálé nebezpečí hrozilo domácím po centrech. Jenže všechny vysoké míče dokázala snotnou dávkou štěstí domácí obrana odvrátit.

V76. minutě se už havířovští fotbalisté po jednom ze závarů radovali, jenže míč skončil jen na tyči. Hosté hráli nadále na jednu branku a Kobeřice pouze odkopávali míče. Vzávěru tlak hostů vrcholil. Kisel se protáhl kolem dvou beků, při další kličce byl vpokutovém území faulován, ale píšťalka rozhodčího zůstala opět němá. Zojedinělého protiútoku mohli domácí potvrdit nebývalou produktivitu a ze druhé střely na branku mohli zaznamenat druhý gól. Při této šanci se zaskvěl gólman Chlebek, který vyrazil pumelici mířící mezi tyče hlavou. Hosté bojovali a nevzdávali ani jeden souboj, ale nebylo jim přáno skórovat. Asi ani kdyby hráli dva dny, tak branku prostě nedají. Domácí fanoušci ani hráči na druhou stranu snejvětší pravděpodobností ještě dnes nevěří, že dokázali po tak jednoznačném průběhu naplno bodovat. „Nechceme tomu nadále uvěřit. Je to jako zlý sen. Ztolika šancí a střel nedat ani jeden gól, to je fakt umění. Tato prohra je ohromnou ostudou, kterou si hráči určitě za rámeček nedají. Díky ní jsme si navíc vporovnání stýmy na druhých místech dalších krajských přeborů opět značně zkomplikovali situaci. Nyní se musíme koncentrovat na naše další utkání a druhou pozici uhájit. Ktomuto cíli vede jedině nedělní výhra nad Frýdlantem,“ dodal Schimke.

Branka: 35. Hlavenka

MFK Havířov: Chlebek – Vlček (46. Kroužek), Jílek, Košťál, Dedek – Schimke, Miczka, Lakatos, Kisel – Kozel (46. Štvrtňa), Punčochář.

Další zápas hraje MFK Havířov vneděli 9. června doma sFrýdlantem.