SK KRAVAŘE - MFK HAVÍŘOV 2:0 (1:0)

Domácí měli zpočátku míč častěji na svých kopačkách, ale v útočné fázi byli zcela bezradní a do šance se dostali pouze jednou, ale ve skrumáži dokázal Miklas dvakrát zabránit míči v cestě do sítě. Hosté neměli moc práce s udržením kravařských útočných náznaků a sami se čím dál tím více osmělovali. Na druhé straně stála za zaznamenání snad jen střela Lakatose, která těsně minula cíl. Většina akcí obou celků končila díky nepřesným přihrávkám dřív, než mohla vyústit v příležitost ke vstřelení branky. Největší starosti dělal obraně Indiánů hbitý Režnar. Byl to právě on, kdo nakonec rozhodl utkání. V nastaveném čase poslal z přímého kopu míč do šibenice, lehkou střelu chtěl Miklas efektně lapit do rukou, ale balon mu vypadl a k údivu všech skončil v síti – 1:0. Po hrubé chybě havířovského gólmana spadlo domácím vedení do klína prakticky samo.

Klasický gól do šatny Havířovany nepoložil. Naopak ve druhé půli byli určitě herně lepším týmem. V 57. minutě předvedli Indiáni parádní kombinaci a po centru Lakatose chyběly Punčochářovi k zakončení jen centimetry. Kravařským fotbalistům jako by docházely síly a hosté měli stále navrch. Jejich tlaku chybělo přesné zakončení. V 75. minutě mohl vyrovnat Schimke. Odražený míč mu šel na hranici pokutového území přímo proti noze, ale havířovský hráč míč vůbec netrefil a branku minul o deset metrů. V 86. minutě byl faulován Kisel. Notnou dobu po odpískání ho domácí Buchvaldek ještě na zemi kopnul. Sudí tento unfér zákrok očividně jako by přehlédl, Kisel neudržel nervy na uzdě a hodil po protihráči bahno, které měl v ruce. Za nesportovní chování musel předčasně do sprchy. Buchvaldek, který už měl žlutou kartu a jeho kopnutí hráče po odpískání by i bez toho muselo znamenat červenou, vyvázl neuvěřitelně bez potrestání.

Protesty hostů proti kamarádství sudího s domácím kapitánem byly marné a Indiáni dohrávali v deseti. Přes tento handicap mohli okamžitě srovnat. Kolmou přihrávku zpracoval Šuster, obtočil se kolem stopera a rázem se ocitl sám před brankářem. Jenže ve stoprocentní šanci nedokázal míč nad ležícího gólmana zvednout.

V 90. minutě ležel zfaulovaný Buchvaldek na zemi. Punčochář vrátil z patnácti metrů míč na místo přestupku a jelikož mířil přesně do ležícího protihráče, dostal po upozornění pomezního druhou žlutou, takže hosté dohrávali v devíti. I tak se snažili do konce zápasu o srovnání. Jenže Kravařům vyšel brejk, po kterém pečetil střídající Hruška stav na konečných 2:0. „Co je nám platné, že soupeře přehrajeme po všech stránkách, když odjíždíme nakonec s prázdnou. Nedisciplinovanost Punčocháře a Kisela musí být potrestána. Kluci si musejí uvědomit, že takhle zbytečně nemohou oslabovat tým. Věřil jsem do poslední chvíle, že můžeme vyrovnat, ale oslabení nám situaci zbytečně zkomplikovala. Kdyby dostali oba nepodmíněné tresty, tak v neděli nemáme s kým hrát. Jinak musím kluky pochválit za přístup k zápasu, bojovnost a touhu jít za úspěchem,“ řekl jinak zklamaný trenér Milan Procházka.

V nedělním zápase s Hranicemi by se měl v havířovském dresu objevit další odchovanec havířovské kopané, devatenáctiletý Ganaj, který je momentálně hráčem Baníku Ostrava. V Havířově bude prozatím na hostování do konce kalendářního roku.

Branky: 45 (+1) Režnar, 90 (+4) Hruška. Diváků: 210

MFK Havířov: Miklas – Schimke, Sochora, Škoda, Košťál – Punčochář, Kozubík, Bernatík, Lakatos – Staufčík (75. Kisel), Šuster. Trenér Milan Procházka.