LÁZNĚ VELKÉ LOSINY – MFK HAVÍŘOV 1:1 (0:1)

Vcelém zápase byli Indiáni překvapivě lepší. Po celou hrací dobu sice útočili na výhru, ale nakonec byli rádi, že je soupeř vposlední minutě neposlal domů sprázdnou.

Nový kouč Havířova Zoltán Beňo udělal vsestavě několik změn. Ganaje posunul do středu zálohy kBernatíkovi. Lakatose posunul na pravý kraj středové řady, Čubokovi dal příležitost od začátku na pravé obraně a do útoku přeřadil Kroužka. Téměř všechny změny se mu vyplatily. Hosté hráli od počátku pozorně vobraně a domácímu favoritovi prakticky nic nedovolili. Při zisku míče působili fotbalověji a byli také nebezpečnější. Několika nadějným akcím chyběla jen lepší finální nahrávka.

Ve 26. minutě předvedli hosté rychlou akci, při které Holý našel ideálně zjedné zcela volného Šustera. Ten se ocitl zcela sám před brankářem, ale stoprocentní šanci zazdil, když trefil jen vybíhajícího gólmana. Vzápětí mohlo být naplněno otřepané přísloví nedáš – dostaneš. Po první chybě havířovských beků si připsal podobný zákrok gólman Gradek, který vychytal stoprocentní šanci Soukupa. Tato akce byla jediná, která stála vprvní půli zdomácí strany za zaznamenání. Jinak se o vzruch na hřišti starali hlavně Havířované. V30. minutě fauloval nevýrazný Kroužek ostře domácího špílmachra. Uviděl žlutou kartu a Beňo ho raději okamžitě vystřídal Staufčíkem. Domácí borec se do zápasu už nevrátil a jeho neúčast byla pro Losiny velkou ztrátou. Ve 43. minutě se dočkali hosté zaslouženého vedení. Po několika akcích se jim podařilo rozebrat domácí obranu a stoprocentní šanci Holého už zadáci mohli zmařit jen faulem. O penaltě nemohla být diskuze a Šuster zní otevřel skóre – 0:1. Vedení Havířova mohlo být i vyšší, ale to by museli lépe vyřešit dvě přečíslení dvou mužů.

Ten, kdo očekával, že se ve druhém poločase favorizovaný domácí celek zmátoří a začne se tlačit do útoku, tak se zklamal. Žádný tlak se totiž nedostavil. Do šancí se tlačili hosté, kteří ovládli střed pole. V56. minutě střílel Šuster zpětadvaceti metrů jen těsně mimo. Vtéto fázi zápasu přišlo nečekané vyrovnání. Při rohu Losin podběhl brankář Gradek míč a domácí Opravil ho poslal hlavou pohodlně do sítě – 1:1. Pro hosty to byl šok, protože domácí působili bezradným dojmem. Procitnutí mohlo být ještě krutější. Hned vdalší akci namazal Škoda domácím do brejku, ale ti svou akci nedotáhli ani do koncovky.

Na hřišti vůbec nebylo poznat, že hraje druhý celek tabulky sposledním. Hra naznačovala spíš opak. Gól hosty nesrazil. Cítili totiž šanci uspět a nadále zle zatápěli domácí obraně. V60. minutě se uvolnil Lakatos, našel ve vápně Šuster, ten přistavil míč Bernatíkovi, ale jeho střela ze třinácti metrů mířila nad branku. O tři minuty později byli hosté ke gólu ještě blíž, když Staufčíkova křižná střela minula cíl jen o milimetry. Domácí toho ve hře dopředu téměř nic nepředvedli. Když se jim nedařilo, tak jim v 67. minutě Indiáni nabídli tutovku sami. Neatakovaný gólman Gradek totálně selhal při odkopu a přihrál domácímu útočníkovi míč přímo na kopačky. Svoji hrubici tentokrát odčinil, když vystihl záměr soupeře a kličku mu zlikvidoval. Pět minut před koncem vybojoval aktivní Staufčík zdánlivě ztracený míč, našel na malém vápně Škodu, který byl sice osamocen, ale zakončoval akci jako vtísni a branku minul.

Velmi dobře odehraný zápas mohli hosté ztratit vposlední minutě řádné hrací doby. Kolmice na střed pokutového území prošla kvolnému Soukupovi, kterého následně zázračně vychytal nohou Gradek. Tímto zákrokem uhájil pro Indiány cenný bod. „S výsledkem nemůžu být spokojen. Měli jsme totiž jasně navrch. Kdybychom dali šance, museli jsme vyhrát výrazným rozdílem. Díky chybě brankáře jsme patrně přišli o vítězství, ale nebýt jeho skvělého zákroku vposlední minutě, mohli jsme nakonec paradoxně prohrát. Každopádně je velká škoda, že jsme dnes nebodovali naplno, protože tady šlo určitě vyhrát,“ řekl po utkání rozzlobený havířovský kouč Zoltán Beňo.

Branky: 58. Opravil – 43. Šuster. Diváků: 155.

MFK Havířov: Gradek – Čubok, Škoda, Bielan, Sochora – Lakatos, Bernatík, Ganaj, Holý – Kroužek (30. Staufčík, 89. Košťál), Šuster. Trenér Zoltán Beňo.